تورم در آمریکا رکورد شکست؛ ۵.۷ درصد

قیمت‌ کالاها در ایالات متحده طی یک سال گذشته ۵.۷درصد افزایش یافت

شهروندان آمریکایی در حالی به استقبال سال نو میلادی و تعطیلات آخر سال می‌روند که هزینه‌ کالاها در این کشور به شدت افزایش یافته، به طوری که این افزایش در ۳۹ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.

به گزارش ایرنا، بیزینس استاندارد بامداد جمعه نوشت: «قیمت‌ کالاها در ایالات متحده طی یک‌سال گذشته ۵.۷درصد افزایش یافته که از نظر سرعت در افزایش در ۳۹ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. افزایش هزینه کالاها در آمریکا در حالی روند صعودی را طی می‌کند که درآمدهای شخصی شهروندان در این کشور در ماه نوامبر (آذر) تنها ۰.۴درصد افزایش داشته و در ماه اکتبر (آبان) نیز افزایش درآمدهای شخصی ۰.۵درصد بوده است.

با رسیدن به روزهای پایانی سال ۲۰۲۱ و یک‌سال از مدیریت اقتصادی جو بایدن در آمریکا، شاخص قیمت مصرف‌کننده (تورم) در آمریکا در ماه‌های پایانی سال افزایش چشمگیری داشته است. جمهوری‌خواهان ادعا می‌کنند افزایش قابل توجه تورم نشان می‌دهد سیاست‌های اقتصادی بایدن کارساز نیست و این نابرابری درآمد و افزایش هزینه به آمریکایی‌ها آسیب می‌رساند.

اما دولت بایدن نیز برای توجیه ناکارآمدی اقتصادی خود در برابر این انتقادها به بازگشایی سریع کشور پس از رکود اقتصادی ناشی از همه‌گیری کرونا اشاره می‌کند، رویدادی اقتصادی که در طول عمر ما بی‌سابقه بوده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.