قتل مرد بیمار با داروی خواب‌آور

پرستار تازه‌کار دست به جنایت هولناکی زد

[شهروند آنلاین] خدمتکار معتاد که از مرد شصت‌ویک ساله پرستاری می‌کرد، جنایت هولناکی را رقم زد. او داروهای خواب‌آور به مرد بیمار داد تا پول و اسناد او را سرقت کند. پرونده این جنایت پس از 6 ماه توسط خواهر مقتول فاش شد.

تیرماه امسال پرونده‌ای با موضوع «مرگ مشکوک»از شعبه هفتم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران به کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل ارجاع شد.پرونده درباره قتل مرد بیماری به نام صابر بود که با داروی خواب آور به قتل رسیده بود.

صابر در تاریخ دوازدهم دی‌ماه ‌سال گذشته در اثر بیماری جان باخته و با مجوز پزشکی قانونی دفن شده بود، خواهر مرد شصت‌ویک ساله  پس از گذشت 6 ماه وقتی خانه برادرش را نظافت می‌کرد که متوجه یکسری داروهای خواب‌آور شد. با توجه به بیماری که متوفی داشت و اینکه هیچ‌ رابطه‌ای با داروهای خواب‌آور نداشت، موضوع قتل او قوت گرفت.

خواهر صابر به مأموران اداره دهم  پلیس آگاهی گفت: «برادرم به علت بیماری که داشت، یک پرستار  به نام فریبا سی‌وپنج ساله  را از طریق یک شرکت خدماتی استخدام کرد. او حدود یک ماه در خانه برادرم حضور داشت تا اینکه همان روز با ما تماس گرفت و خبر مرگ برادرم را داد و هیچ اطلاعی دیگر از او نداشتیم.»

شاکی در ادامه گفت: «وقتی خانه برادرم را بررسی می‌کردم، متوجه شدم اموالی از قبیل اسناد و مدارک هویتی او به سرقت رفته است و به فریبا مظنون هستم.»

کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاکی و بررسی محتویات پرونده، دستگیری پرستار را در دستور کار خود قرار دادند که با مراجعه به شرکت خدماتی متوجه شدند فریبا به علت اعتیاد از کار اخراج شده است. در ادامه تحقیقات مشخص شد که فریبا در شرکت خدماتی دیگری مشغول به کار بوده که به علت سرقت از آنجا هم اخراج شده است.

کارآگاهان با جمع‌بندی قرائن و شواهد به این نتیجه رسیدند که پرونده مرگ صابر  عادی نیست و قتل بوده است.

هشدار پلیسی:

1- برای استفاده از نیروهای خدماتی تحت هر عنوانی (نظافت منزل، پرستار کودک یا افراد مسن) حتما از شرکت‌های معتبر دارای مجوز خدمات گرفته شود.

2- پس از استخدام نیروی خدماتی حتما نظارات کامل و دقیق نسبت به اجرای انجام امورات او صورت گیرد.

با توجه به بلامکان بودن قاتل، کارآگاهان با بهره‌گیری از روش‌های علمی کشف جرم محل تردد او را در محدوده شرق تهران شناسایی کردند و  او نهم مهرماه در عملیاتی پلیسی دستگیر و به اداره دهم منتقل شد.

فریبا در تحقیقات اولیه منکر هرگونه جرمی شد، ولی با دیدن قرائن و شواهد کاملا علمی پلیس به ناچار اعتراف کرد و گفت:   «من برای کار از شهرستان به تهران آمدم و به یک شرکت خدماتی مراجعه کردم. آنها مرا به صابر معرفی کردند و با انعقاد قرارداد سه ماه در آذر ماه ‌سال گذشته در خانه او چندساعتی کار و از او پرستاری ‌کردم.»

او ادامه داد: «از آنجا که پول نداشتم و اعتیاد به موادمخدر داشتم، نقشه سرقت از خانه صابر را کشیدم. با تهیه 30 قرص خواب‌آور غذای شام او را مسموم کردم و یک‌میلیون تومان پول و اسناد و مدارک او را سرقت کردم و در همانجا خوابیدم.»

وقتی صبح بیدار شدم، دیدم صابر حال خوبی ندارد و به سرعت با اورژانس تماس گرفتم، ولی دیر شده بود. وقتی عوامل اورژانس رسیدند صابر فوت کرد که با خواهران او تماس گرفتم و سپس فرار کردم.»

کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی خود دریافتند که صابر یک روز  پیش از مرگش با سامانه پلیس 110 تماس گرفته و گزارش سرقت از منزل توسط فریبا را به پلیس اعلام کرده بود.

با توجه به اقدامات ویژه کارآگاهان اداره دهم، قاتل پرونده مرگ مشکوک دستگیر شد و به انگیزه سرقت اعتراف کرد. متهم نیز با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده برای ادامه تحقیقات تکمیلی در اختیار  کاراگاهان قرار گرفت.

هشدار پلیسی:

1- برای استفاده از نیروهای خدماتی تحت هر عنوانی (نظافت منزل، پرستار کودک یا افراد مسن) حتما از شرکت‌های معتبر دارای مجوز خدمات گرفته شود.

2- پس از استخدام نیروی خدماتی حتما نظارات کامل و دقیق نسبت به اجرای انجام امورات او صورت گیرد.

3- از دسترس بودن اموال با ارزش (پول، طلاجات، اسناد و مدارک) پرهیز شود که خود باعث وسوسه نیروی کار می‌شود.

4- شرکت‌های خدماتی قبل از استخدام نیروهای خدماتی حتما وضع سلامت جسمانی (نداشتن اعتیاد به موادمخدر) و سوابق کیفری او را از مراجع ذی‌صلاح اخذ کنند.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.