اتحادیه اروپا بالاخره شوکه شد؟!

اتحادیه اروپا با ابراز شگفتی از تیراندازی ارتش رژیم صهیونیستی به یک مادر فلسطینی در کرانه باختری اشغالی در روز یکشنبه اعلام کرد که از کشته شدن این زن توسط نیروهای امنیتی اسرائیل در نزدیکی بیت‌ لحم شوکه شده‌ایم و صمیمانه به خانواده او تسلیت می‌گوییم.

به گزارش ایرنا، اتحادیه اروپا همچنین خواستار رسیدگی فوری به این حادثه و معرفی عاملان آن به دادگاه و محاکمه آنان شد.

نظامیان رژیم صهیونیستی، «غاده ساباطین» ۴۷ ساله را در ورودی شهر محل سکونتش در «حوسان» واقع در بیت لحم به ضرب گلوله کشتند.

خبرگزاری آناتولی در این باره نوشت که وی بیوه و مادر شش فرزند بود و اختلال بینایی داشت.

بر پایه گزارش ها، این مادر فلسطینی به هیچ وجه تهدیدی برای ارتش رژیم صهیونیستی به شمار نمی رفت،

روزنامه «هاآرتص» در این باره به نقل از یک مقام ارتش رژیم صهیونیستی نوشت که این زن هیچ گونه سلاح سرد یا گرمی به همراه نداشته است.

نیروهای رژیم صهیونیستی، سیاست «دست سبک بر ماشه» را علیه فلسطینی‌ها دنبال می‌کند، یعنی بدون هیچ توجیهی به سوی آنها تیراندازی می‌کنند، این رویه نظامی، تاکنون موجب شهادت ده‌ها نفر از فلسطینیان شده است .

وزارت امور خارجه فلسطین پیشتر در بیانیه‌ای، اقدام نیروهای اشغالگر در به شهادت رساندن غاده سباطین مادر فلسطینی را جنایت علیه بشریت دانست و خواستار مداخله بین‌المللی برای حفاظت از فلسطینی‌ها در سرزمین های اشغالی شده بود.

در همین پیوند، هلال احمر فلسطین از زخمی شدن ۲۴ فلسطینی در درگیری‌های صبح امروز (دوشنبه) نظامیان صهیونیست با فلسطینیان در جنوب نابلس خبر داد.

به پایه این گزارش، در درگیری‌های صبح امروز فلسطینیان با اشغالگران صهیونیست در روستای «کفر قلیل» در جنوب نابلس، ۲۴ فلسطینی زخمی شدند.

چهار نفر از مجروحان کودک و عضو یک خانواده هستند که به منظور مداوا به بیمارستانی در نابلس انتقال داده شدند.

صبح امروز نیز یک جوان فلسطینی به نام «محمد زکانه» که در حمله شامگاه یکشنبه اشغالگران اسرائیلی به جنین زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحت های وارده به شهادت رسید.

نظامیان صهیونیست صبح امروز هم «محمد علی غنیم» اهل شهرک الخضر واقع در غرب بیت لحم را در ورودی شهرک «بیتا» در نابلس به ضرب گلوله به شهادت رساندند.

شمار شهدای کرانه باختری در ۲۴ ساعت گذشته به چهار نفر رسیده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.