واکنش شهردار تهران به انتقادات از ایجاد بوستان مادر و کودک

در هر محله‌ای اگر یک پارک باشد، بخشی از آن پارک را به مادران و دختران تخصیص می‌دهیم

علیرضا زاکانی شهردار تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره انتقاداتی که به ایجاد بوستان مادر و کودک مطرح شده، افزود: درباره این موضوع شاید انعکاس درست ماهیت ماجرا به جامعه صورت نگرفته، در هر محله‌ای اگر یک پارک باشد بخشی از آن پارک را به مادران و کودکان و دختران تخصیص می‌دهیم

شهردار تهران با بیان اینکه ۲۳۱۵ پارک در شهر تهران وجود دارد، گفت: هفت پارک فرامنطقه‌ای از تعداد کل پارک‌ها، ویژه بانوان است که بنا داریم پنج پارک دیگر به آن اضافه شود و تعداد آن‌ها را به ۱۲ پارک برسانیم.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی دوشنبه شب در حاشیه ضیافت افطاری با پاکبانان منطقه ۱۹ و سازمان مدیریت پسماند در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره انتقاداتی که به ایجاد بوستان مادر و کودک مطرح شده، افزود: درباره این موضوع شاید انعکاس درست ماهیت ماجرا به جامعه صورت نگرفته، در هر محله‌ای اگر یک پارک باشد بخشی از آن پارک را به مادران و کودکان و دختران تخصیص می‌دهیم.

به گفته وی، اگر چندین پارک در آن محله باشد یکی از پارک‌ها را به زنان و دختران و مادران و کودکان اختصاص می‌دهیم تا در هر محله‌ای این افراد از چنین محیطی که مناسب سازی شده، استفاده کنند، این مسأله به معنی جداسازی نیست که برخی‌ها به دنبال القای آن هستند. اینکه بخشی از یک پارک یا چند پارک به این قشر اختصاص داده شود حق طبیعی زنان و دختران و مادران و کودکان تهرانی است.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که در پارک‌هایی که به تهران اضافه می‌شود نیز برای مادر و کودک فضایی در نظر گرفته می‌شود یا نه و همچنین درباره ساخته شدن این پارک‌های جدید با سبک ایرانی و اسلامی گفت: در همه پارک‌هایی که از این پس در شهر ساخته می‌شود حتما توجه مان به جنبه ایرانی – اسلامی، ملی و بومی و مناسب سازی برای زنان، مادران و کودکان، سالمندان و معلولان و جانبازان است و این موارد را از قبل لحاظ می‌کنیم. این مسأله در دستور کار ما است، اما اساس کار ما این است که تا جایی که می‌توانیم سرانه‌های فضای سبز را در تهران ارتقا دهیم.

زاکانی با اشاره به تلاش شبانه روزی پاکبانان نیز تصریح کرد: از نعمت وجود پاکبانان و خدمات آنان است که شهر ما تمیز است، از این رو به پاس زحمات این عزیزان گرچه اقدام ما قابل مقایسه با زحمات فراوان آن‌ها نیست، مقرر شد امروز در مناطق مختلف پاکبانان عزیز بر خوان نعمتی که خداوند در ماه مبارک رمضان گسترانده بنشینند و ما نیز در کنارشان باشیم.

همچنین مهدی هدایت شهردار منطقه ۱۹ نیز در حاشیه این ضیافت افطاری گفت: در جهت ارج نهادن به زحمات قشر زحمت کش پاکبان که به صورت شبانه روزی زحمت می‌کشند تا محیط مناسبی را برای شهروندان فراهم کنند و با توجه به تاکید شهردار تهران بر توجه به این افراد، امروز در کنار پاکبان‌ها مراسمی داریم که سنت حسنه‌ای است و باید به حضور این پاکبانان اهمیت دهیم تا این عزیزان نیز امیدوارانه و با روحیه بالاتری ارائه خدمت کنند.

شهردار تهران در پایان این ضیافت از غرفه‌های مختلف برپا شده در بوستان ولایت از جمله سیاه چادر‌های عشایر خوزستان، غرفه‌های ورزش و آموزش‌های شهروندی بازدید کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.