اپلیکیشن کرونایاب هم آمد

یک شرکت فناوری در حوزه سلامت برنامه‌ای ساخته که قادر به تشخیص ابتلا به کرونا با دقت ۹۲ درصد است.

به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ تحقیقات جدید نشان می‌دهد که سرفه کردن در تلفن هوشمند می‌تواند برای تشخیص کرونا مفید واقع شود. یک اپلیکیشن (برنامه) جدید برای گوشی‌های هوشمند توسط ResApp Health Limited، یک شرکت فناوری سلامت استرالیایی، طراحی شده که ممکن است به زودی با درخواست از افراد برای سرفه کردن در تلفن هایشان، روند تشخیص COVID-۱۹ را تسهیل کند.

در یک جفت کارآزمایی بالینی که با مجموع ۷۴۱ بیمار از ایالات متحده و هند انجام شد، این شرکت فناوری سلامت توانست COVID-۱۹ را با دقت ۹۲ درصد تشخیص دهد و آن را به عنوان یک روش آنی برای غربالگری کووید-۱۹ قبل از سایر اشکال آزمایشی که نیاز به سوراخ‌هایی از دهان یا حفره بینی فرد دارد، پیشنهاد می‌کند. این روش می‌تواند یک گزینه عالی برای مکان‌هایی باشد که نیاز به آزمایش‌های مکرر دارند، مانند مراکز خرید، بیمارستان ها، ادارات، ورزشگاه‌ها و سایر مکان‌های عمومی که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کنند.

سریع‌تر از آزمایش‌های معمولی COVID-۱۹

این شرکت ادعا می‌کند که انجام این آزمایش کمتر از ۳۰ ثانیه طول می‌کشد و نتایج را بدون هیچ گونه خطر زیست محیطی از زباله‌های زیستی تولید شده نشان می‌دهد. برنامه این شرکت همچنین دارای انرژی دور زدن مقدار قابل توجهی از هزینه‌ها و مشکلاتی است که معمولاً به آزمایش‌های سنتی مرتبط است. محققان پزشکی در حال تلاش برای یافتن راه‌های سریع و قابل اعتماد برای تشخیص COVID-۱۹ هستند. دو روش رایجی که امروزه برای تشخیص وجود COVID-۱۹ در بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد، آزمایش سریع آنتی ژن (RAT) و فرآیندی به نام (RT-PCR) است.

تست RAT آنتی ژن‌ها را در حفره بینی فرد تشخیص می‌دهد کیت‌های خودآزمایی COVID-۱۹ از روش RAT استفاده می‌کنند. استفاده از RT-PCR به اندازه روش ساده‌تر RAT سریع نیست، اما با یک آزمایش گسترده تر، دقت بیشتری حاصل می‌شود. RT-PCR نمونه‌ای را برای نشانگر‌های ژنتیکی خاص کووید-۱۹ آزمایش می‌کند و به مقامات بهداشتی و بیماران، اطلاعاتی واضح در مورد اینکه آیا درمان ضروری است یا خیر، می‌دهد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.