بازی پنتاگون در زمین سوخته اوکراین

همزمان با اینکه آمریکا تسلیحات خود را برای اوکراین ارسال می‌کند تا بتواند از این کشور در برابر روسیه دفاع کند، رئیس پنتاگون به قانونگذاران اطمینان داد که اجازه نخواهد داد سطح مهمات مهم در انبارها از سطح حداقل پایین‌تر بیاید.

به گزارش ایسنا به نقل از دیفنس نیوز، روز سه شنبه رهبران پنتاگون به کنگره گفتند که آمریکا در دو ماه اول جنگ در اوکراین چیزهای زیادی در مورد کاستی‌ها و توانایی‌های نظامی روسیه آموخته است اما همزمان هشدار دادند که مسکو هم”از اشتباهات خود درس می‌گیرد” و جنگ اوکراین اکنون وارد مرحله جدیدی شده و هفته های آتی “سرنوشت ساز” است.

آنها همچنین هشدار دادند که مسکو از اشتباهات خود درس می‌گیرد زیرا جنگ به مرحله جدیدی رسیده و این مرحله شکل کمک های نظامی آمریکا را تعیین خواهد کرد.

لوید آستین، وزیر دفاع و ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، به سنا گفتند که اگر کنگره این بودجه را تصویب کند، مهمترین چیزهایی که اوکراین به آن نیاز دارد موشک ضد تانک، موشک ضد هوایی وموشک های زمین به هوا است.

ژنرال مارک میلی گفت که با توجه به تمرکز نبردها در شرق منطقه دونباس، نیروهای اوکراینی نیز به تانک ها و سایر وسایل نقلیه مکانیزه بیشتری نیاز دارند که توسط آمریکا و سایر کشورها ارایه می شود.

آنها گفتند هفته‌های آینده بسیار مهم خواهد بود.

همزمان قانونگذاران حاضر در نشست‌ کمیته اعتبارات دفاعی سنا پیرامون درخواست بودجه سال ۲۰۲۳ پنتاگون لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا را به خاطر تلاش‌ها برای پر کردن مجدد انبارهای مهمات که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا آنها را به خارج از کشور فرستاده است، تحت فشار گذاشتند.

لوید آستین گفت: بسیار مهم است که اطمینان دهیم ما آنچه را که سطح حداقل ذخیره مورد نیازمان می‌دانیم، حفظ خواهیم کرد و شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که من اجازه نخواهم داد مهمات مهم و حیاتی‌مان از سطح حداقل پایین‌تر بیاید.

مبارزه اوکراین برای خنثی کردن حمله روسیه منوط به توانایی آمریکا و متحدان برای ارسال فوری تجهیزاتی چون موشک‌های ضد زره جاولین و موشک های ضد هواپیمای استینگر از زرادخانه‌های خودشان است. به طور همزمان دولت واشنگتن مشغول رسیدگی به صنعت دفاعی است که دچار مشکلات زنجیره تامین شده است تا بتواند روند تقاضا ها را همانند گذشته حفظ کند.

انتظار می‌رود جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جریان بازدید از کارخانه جاولین کمپانی لاکهید مارتین در آلاباما بر این نگرانی‌ها و همچنین موضوع تامین کمک بزرگ ۳۳ میلیارد دلاری به اوکراین که بایدن به تازگی درخواست آن را داده، تاکید کند.

جان بوزمن، سناتور جمهوری خواه از ایالت آرکانزاس گفت: حداقل سطح زرادخانه‌های موشکی که پنتاگون سالها آن را حفظ کرده بود، در حال حاضر کمتر و کمتر می شود.

لوید آستین گفت: همزمان با این که پنتاگون شرکت‌های دفاعی را ترغیب به افزایش تولید کرده است، برخی ها با این مساه موافقت کردند اگرچه مشکلات اندکی برای افزایش تولید برخی تجهیزات وجود دارد.

وی افزود: اما صنعت دفاع بسیار حمایت کننده است و ما به همکاری با آنها ادامه خواهیم داد. ما به شناسایی مسائلی که لازم داریم ادامه خواهیم داد اما در حال حاضر فکر می کنم که در موقعیت بسیار خوبی قرار داریم و صنعت دفاع پاسخگوی نیازها است.

لوید آستین هیچ واکنشی به اظهارات روی بلانت، سناتور جمهوری‌خواه از ایالت میزوری که گفته بود پنج هزار موشک جاولین که برای اوکراین ارسال شده برابر با یک سوم از انبارهای نظامی آمریکاست در حالی که ۱۴۰۰ موشک استینگر برابر با یک چهارم انبارهای نظامی این کشور است، هیچ واکنشی نشان نداد.

با این حال اوگفت: ما نه تنها قادر به شارژ کردن انبارهای این تجهیزات ظرف یک سال خواهیم بود بلکه مشغول انجام این کار نیز هستیم. ما هرگز از سطح حداقل زرادخانه‌مان پایین‌تر نخواهیم رفت.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش نیز که در این نشست حضور داشت، گفت: ناکامی روسیه در آموزش فرماندهان جوان برای تصمیم‌گیری منجر به شکل‌گیری سازمانی شده که از نظر تعداد و موثر بودن به پای نیروهای اوکراینی نمی‌رسد.

وی افزود: آمریکا و دیگر کشورهای غربی نیروهای اوکراینی را در زمینه فرماندهی و همچنین کنترل و تاکتیک‌های تمرکززدایی آموزش داده‌اند.

ژنرال میلی تصریح کرد: آمریکا اطلاعات جامع و کاملی را هم پیش از حمله روسیه و هم در حین مبارزه در اختیار اوکراین قرار داده است.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.