بازار ارز پلیسی شد!

پلیس امنیت اقتصادی، بازار ارز را تحت رصد داشته و طی انجام چند عملیات در هفته گذشته، تعدادی از قاچاقچیان ارز را دستگیر و ارز این دسته افراد را مصادره کرده است.

به گزارش ایرنا،بعد از ابلاغ قانون جدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز، خرید، فروش و نگهداری ارز به میران ۱۰ هزار یورو و بالاتر که فاقد خرید فاکتور از بانک‌ها، موسسات مالی و صرافی های مجاز باشد قاچاقاق تلقی می شود و پلیس موظف به ضبط و توقیف این میزان ارزها است.

در همین راستا پلیس امنیت اقتصادی ضمن رصد کامل بازار ارز و شناسایی سرشاخه های قاچاقچیان و دلالان ارزی، مقادیر قابل توجهی ارز که طبق قانون فاقدفاکتور رسمی خرید از صرافی های مجاز است مصادره کرده است.

گفتنی است، رئیس‌جمهوری ۲۳ فروردین ماه، قانون اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز را ابلاغ کرد در قانون جدید صراحتاٌ عنوان شده است  داشتن  ارز تا سقف ۱۰ هزار یورو بلامانع است ولی بیش از این مبلغ به شرط داشتن صورت حساب خرید از صرافی ها، بانک ها، موسسات اعتباری و یا اظهارنامه گمرکی تا مدت زمان شش ماه از اظهارنامه گمرکی منعی ندارد و تا قبل از این مهلت فرد موظف است که این ارز را به واحدهای بانکی و صرافی ها بفروشد تا نزد آنها در حسابی به نام خود نگهداری کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.