خانوارهای آمریکایی زیر بدهی کمرشکن

آمارهای جدید نشان می‌دهد بدهی خانوارهای آمریکایی در سه‌ماهه نخست ۲۰۲۲ به حدود ۱۶ هزار میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از سی ان بی سی، در سه‌ماهه نخست سال ۲۰۲۲ بدهی خانوارهای آمریکایی ۱.۷ درصد افزایش یافته و به ۱۵.۸۴ هزار میلیارد دلار رسیده است. این افزایش تاحدزیادی ناشی از افزایش بدهی مسکن است که به دلیل رشد قیمت‌های رهن و اجاره و فروش مسکن حاصل شده است.

از کل بدهی حدود ۱۶ هزار میلیارد دلاری خانوارهای آمریکایی ۱۱.۱۸ میلیارد دلار مربوط به بدهی مسکن است. بدهی مسکن آمریکایی‌ها در این دوره ۲۵۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

بدهی دانشجویان نیز در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۴ میلیارد دلار افزایش یافته که افزایشی ۶.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

خرید با کارت اعتباری در این دوره ۲۴ درصد نسبت به قبل از شیوع کرونا رشد داشته است که می‌تواند نشان‌دهنده بدتر شدن اوضاع اقتصادی مردم باشد.

رشد ۱.۷ درصدی کل بدهی خانوارهای آمریکایی در سه‌ماهه نخست امسال در حالی است که نرخ تورم در آمریکا طی این دوره به حدود ۸.۵ درصد رسیده و نرخ بهره رکورد چندساله را شکسته است. نرخ سود رهن خانه که یک سال پیش ۳ درصد بود در سال ۲۰۲۲ به ۵ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش به دنبال شیوع کرونا و گرانی فزاینده در شهرهای بزرگ برخی آمریکایی‌ها از شهرهای بزرگ به شهرک‌های حاشیه‌ای نقل مکان کرده‌اند و درنتیجه، ۸.۴ هزار میلیارد دلار بدهی رهنی جدید ثبت شده است.

داده‌های آماری نشان می‌دهد قیمت متوسط مسکن در آمریکا طی دو سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته و به ۴۲۸۷۰۰ دلار رسیده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.