تهاتر کالا؛ نقشه راه ایران وکوبا

سند نقشه راه تهاتر کالایی بین ایران و کوبا در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران امضا شد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان توسعه تجارت ایران؛ همزمان با برگزاری هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی فعالان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کوبا علاوه بر توافق در زمینه توسعه همکاری‌های صنعتی، معدنی و تجاری نقشه راه تهاتر کالایی بین دو کشور امضا شد.

در این سند که توسط محمدصادق مفتح، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی و ریکاردو کابرسیاس، معاون نخست وزیر کوبا به امضا رسید، ظرفیت‌های موجود و نیاز بازار دو کشور در زمینه‌های مختلف کالایی بررسی شد و توافقات خوبی برای همکاری‌های بلندمدت به منظور ارتقای سطح تبادلات تجاری صورت گرفت.

در جریان امضای این سند که محمدرضا کریم‌زاده، مدیر کل دفتر اروپا و آمریکا و سید احمدرضا علائی طباطبایی، معاون رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران نیز حضور داشتند، بر پتانسیل‌های افزایش روابط تجاری دو کشور تأکید شد.

هم‌اکنون کوبا از تولیدکنندگان غلات به شمار می‌رود و به عنوان بازار بسیار مناسبی در حوزه آمریکای مرکزی و لاتین برای صادرات محصولات ایران به حساب می‌آید. علاوه بر تهاتر کالایی، همکاری در زمینه پولی و بانکی، موضوعات مرتبط با معدن و صنایع معدنی و زمین‌شناسی، صنایع دانش‌بنیان و.. از دیگر زمینه‌های همکاری دو کشور است.

هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و کوبا از تاریخ ۲۵ تا ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ در تهران برگزار شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.