سازمان نظام پزشکی به دنبال نسخه‌نویسی موبایلی پزشکان

رئیس سازمان نظام پزشکی از تحقق امضای الکترونیک پزشکان در بستر اپلیکیشن موبایلی تا پایان خرداد خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر،محمد رئیس زاده در این باره گفت: وظیفه قانونی که مجلس در بودجه ۱۴۰۱ در زمینه اجرای نسخه الکترونیک برعهده سازمان نظام پزشکی گذاشته است، موضوع امضای الکترونیک بود و تاکنون نزدیک به ۷۰ هزار کارت هوشمند که دارای امضای الکترونیک است، صادر شده است.

وی افزود: هر پزشکی که درخواست کند سازمان نظام پزشکی در کمترین زمان ممکن کارت امضای الکترونیک وی را صادر می‌کند، معطلی و در صف ماندن در این زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان نظام پزشکی ادامه داد: کارت امضای الکترونیک به تنهایی مشکل را حل نخواهد کرد، نیازمند سامانه‌های دیگری همچون usb و اپلیکیشن موبایلی هستیم، زیرساخت‌های این موضوع را نیز فراهم کردیم و با سازمان‌های بیمه گر نیز هماهنگ کردیم تا این نرم افزار‌ها قابل تطابق باشد و فکر می‌کنم تا پایان خرداد اپلیکشین موبایلی در اختیار همه اعضای نظام پزشکی قرار بگیرد.

رئیس زاده گفت: جامعه پزشکی در موضوع نسخه الکترونیک حداکثر همکاری را داشته است و آموزش نسخه نویسی الکترونیک به جامعه پزشکی یکی از اقداماتی بود که سازمان نظام پزشکی در این زمینه انجام داد.

 

وی افزود: برغم همکاری خوب جامعه پزشکی، طرح نسخه نویسی الکترونیک مشکلات زیرساختی دارد و انتظار می‌رود با سرعت بیشتری این نواقص رفع شود همکاران ما مشکلات جدی دارند به خصوص در درمانگاه‌هایی که مراجعه به آنها بالاست.

رئیس سازمان نظام پزشکی درباره پرداخت آنلاین سازمان‌های بیمه گر در زمینه نسخه الکترونیک گفت: آنطور که در قانون آمده است، اسناد هنگامی که به دست سازمان‌های بیمه گر رسید بعد از دو هفته باید ۶۰ درصد علی الحساب بدهند و دو ماه بعد همه مطالبات را پرداخت کنند، یا در موضوع نسخه الکترونیک، آنلاین (برخط) باید پرداخت کنند، اما هنوز محقق نشده است. البته باید زمان داد تا سازمان‌های بیمه گر ساختار‌های خود را به روز کنند.

رئیس زاده افزود: در قانون بودجه ۱۴۰۱ آمده است که سازمان نظام پزشکی در صورتی پروانه مطب‌ها را تمدید کند که آنها با سازمان‌های بیمه گر قرارداد ببندند، اما اجرای این قانون نیازمند شیوه نامه، الزامات و راهکار‌های اجرایی است، اگر الزامات قانون مطابق با اسناد بالادستی فراهم شود ما این را اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نوع قرارداد باید تفاوت کند و باید مطمئن شویم سازمان‌های بیمه گر می‌توانند به همه الزامات این قرارداد عمل کنند، اگر این الزامات محقق شود این قانون قابلیت اجرا دارد، اما اگر سازمان‌های بیمه گر نتوانند آن مولفه‌ها و الزامات را رعایت کنند تا یک قرارداد منصفانه بسته شود، امکانپذیر نیست.

رئیس سازمان نظام پزشکی گفت: لازم است با سازمان‌های بیمه گر جلساتی گذاشته شود که این کار را انجام می‌دهیم تا بتوانیم زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم تا یک قرارداد منصفانه بسته شود، اما اکنون این الزامات و زیر ساخت‌ها در سازمان‌های بیمه گر موجود نیست، هفته آینده جلسه‌ای با سازمان‌های بیمه گر خواهیم داشت تا این مورد را بررسی کنیم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.