تلاش هلال‌احمر برای دسترسی سریع‌تر به مصدومان احتمالی در زیرزمین ساختمان متروپل

هماهنگی هلال احمر و وزارت ارتباطات جهت تقویت سیگنال تلفن همراه در محل حادثه آبادان

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تشریح آخرین وضعیت امدادرسانی در سانحه آبادان گفت: در جلسه با وزیر کشور راه‌کارهای افزایش سرعت امدادرسانی و دسترسی به زیرزمین ساختمان متروپل آبادان بررسی و نتایج خوبی حاصل شد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ پیرحسین کولیوند با حضور در صحنه عملیات امدادرسانی در سانحه ریزش ساختمان تجاری آبادان، تاکید کرد: هلال‌احمر با تمام توان برای امدادرسانی در این سانحه حضور یافته است.

او افزود: وسعت حادثه ریزش ساختمان تجاری آبادان، سنگین است، سازه کاملا فروریخته و 32 نفر مصدوم و 10 جانباخته داشتیم که مصدومان به بیمارستان منتقل شده‌اند و با تلاش و حضور تیم‌های آنست (سگ‌های زنده‌یاب) و استفاده از دستگاه‌های زنده‌یاب هلال‌احمر، هفت نفر از زیر آوار نجات پیدا کرده‌اند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به جلسه مدیریت بحران استانداری خوزستان با حضور وزیر کشور، اظهار کرد: برنامه‌ریزی دقیق‌تر و تقسیم‌بندی خوبی انجام شد که کارها تخصصی‌تر انجام شود تا بتوانیم با توجه به حجم آوار، دسترسی سریع‌تری به زیرزمین پیدا کنیم و اگر فردی در زیرزمین گرفتار شده باشد، نجات دهیم.

کولیوند گفت: تیم‌های مختلفی در صحنه عملیات حضور دارند و همکاری دستگاه‌های امدادی خوب است. تمام تلاش ما این است که سرعت امدادرسانی را افزایش دهیم.

۱۱۲ نجاتگر و ۱۹ خودروی عملیاتی در محل حادثه هستند

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: تمام توان عملیاتی و لجستیکی جمعیت هلال احمر برای تسریع در امر جست‌وجو و نجات حادثه‌دیدگان بسیج شده است.

دکتر پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر تداوم عملیات امدادرسانی در آبادان و فعالیت شبانه روزی نیروهای جمعیت هلال احمر گفت:  در حال حاضر ۲۳ تیم شامل ۱۱۲ نفر  در حال انجام عملیات جست‌وجو و نجات در طبقات زیرین ساختمان هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر که خود برای مدیریت میدانی عملیات در خوزستان بسر می برد خاطر نشان کرد: با تلاش نجاتگران هلال احمر تا این لحظه پیکر ۹ جان‌باخته رهاسازی شده است و با توجه به فوت یک نفر در بیمارستان مجموع قربانیان تا این لحظه ۱۰ نفر است.۳۲ نفر نیز مصدوم شدند.
وی افزود: ۷ نفر از زیر آوار توسط سگ های آنست (جست‌وجو) و دستگاه های الکترونیکی زنده یاب جمعیت هلال احمر نجات یافتند.
رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: تمام توان عملیاتی و لجستیکی جمعیت هلال احمر برای تسریع در امر جست‌وجو و نجات حادثه‌دیدگان بسیج شده است و بسیاری از استان‌ها نیز اعلام آمادگی برای حضور در منطقه را دارند.

هلال احمر و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت تقویت سیگنال تلفن همراه در محل حادثه ریزش ساختمان در آبادان هماهنگی های لازم را انجام دادند.

 

پشت پرده ریزش فاجعه بار ساختمان متروپل آبادان

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.