مبتلایان به آبله میمون در انگلیس 4 رقمی شدند

آمار ابتلا به آبله میمون در بریتانیا از مرز یک هزار نفر گذشت

برهمین اساس مدیر حوادث آژانس امنیت بهداشت انگلیس روز سه‌شنبه هشدار داد آمارها در روزها و هفته‌های آینده افزایش خواهد یافت.

به گزارش شهروند آنلاین؛ آمار ابتلا به آبله میمون در انگلیس به یک هزار و ۷۶ نفر رسیده است. این رقم ۱۶۶ مورد در قیاس با هفته گذشته رشد نشان می‌دهد.

دکتر سوفیا مکی، مدیر حوادث آژانس امنیت بهداشت انگلیس گفت: شیوع آبله میمون در انگلیس همچنان در حال رشد است و اکنون بیش از هزار مورد در سراسر کشور ثبت شده است. ما انتظار داریم موارد ابتلا به این بیماری در روزها و هفته‌های آینده افزایش بیشتری داشته باشد.

او هشدار داد افراد نسبت به علائم آبله میمون در جریان رویدادهای بزرگ تابستانی هوشیار باشند تا از انتقال عفونت جلوگیری شود. مدیر آژانس امنیت بهداشت انگلیس اضافه کرد در حال حاضر اکثر موارد در افراد همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا بوده است. با این حال، او هشدار داد هر کسی که با فردی دارای علائم آبله میمون، تماس نزدیک داشته باشد در معرض خطر است.

تاکنون بیش از ۴۰ کشور که آبله میمون در آنها بومی نیست، شیوع این بیماری ویروسی را گزارش کرده‌اند. نخستین مورد اروپایی آبله میمونی در ۷ مه (۱۷ اردیبهشت) در فردی شناسایی شد که از نیجریه (که این بیماری در آن حالت آندمیک یا بوم‌گیر دارد)، به انگلستان بازگشته بود. پس از آن پرتغال، اسپانیا، آمریکا و به ترتیب سایر کشورها موارد ابتلا به این بیماری را گزارش دادند.

انگلیس برای مقابله با سرایت آبله میمون در کشور ۲۰ هزار دُز واکسن خریداری کرده است. واکسن‌ها به کسانی تزریق می‌شود که در تماس نزدیک با افراد مبتلا به آبله میمون بوده‌اند تا خطر ابتلا به بیماری شدید از سوی آن‌ها کاهش یابد.

دانشمندان می‌گویند هنوز مشخص نیست آیا جهش‌های مشاهده شده در ویروس باعث انتقال بیشتر آن در انسان می‌شود یا خیر، اما اشاره می‌کنند که ویروس در حین آلوده کردن انسان تکامل یافته است./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.