پایان عملیات نجات در منطقه زلزله زده هرمزگان

رئیس جمعیت هلال احمر، با اشاره به زلزله هرمزگان، گفت: کل روستای سایه خوش ۲۵۰ خانوار هستند که ۵۰ درصد این روستا آسیب دیده است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ پیرحسین کولیوند، با بیان اینکه کار جست‌وجو و نجات در منطقه زلزله زده تقریباً تمام شده است، افزود: ۲۲ مصدوم سرپایی درمان شدند و همچنین به تعداد کافی چادر، پتو و موکت ارسال شده است و روستاهای دیگر نیز ارزیابی شده‌اند و نیازهای آنها نیز مرتفع شده است.

او ادامه داد: ۵۰ درصد خانه‌ها در سایه خوش آسیب دیده‌اند و چادرها تحویل هموطنان شده است اما با توجه به شرایط آب و هوایی چادرهای گروهی راب هال ارسال شده است. همچنین ضمن هماهنگی با دیگر گروه‌های امدادی قرار بر این شد تا کانکس برای خانواده‌ها تخصیص یابد.

کولیوند با اشاره به چادرهای راب هال گفت: این چادرها گروهی هستند و ظرفیت ۲۵۰ را دارند و دارای امکانات سرمایشی هستند در حال حاضر ۲ چادر ارسال شده است و علاوه بر آن بالگردهای ما در منطقه حاضر هستند و هر نیازی وجود داشته باشد سریعاً آن‌را مرتفع خواهند کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: کل روستای سایه خوش ۲۵۰ خانوار هستند و ۵۰ درصد آن آسیب دیده است، مناطق اطراف کانون زلزله زده نیز کاملاً ارزیابی شدند و امکانات به آنها نیز تخصیص می‌یابد. مردم نگران هستند و ممکن است نخواهند به زیر سقف بروند و بر همین اساس ما به تمام این خانواده‌ها چادر تخصیص می‌دهیم./مهر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.