کاتالیست‌های تولید آمونیاک ایرانی در اوراسیا

نخستین محموله صادرات کاتالیست آمونیاک به منطقه اوراسیا یکی از دستاوردهایی است که یک شرکت دانش بنیان با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به آن دست یافته و بازار جهانی هم به این محصول دسترسی پیدا کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین، این کاتالیست‌ها در دنیا توسط معدود شرکت‌های چندملیتی و بین‌المللی اروپایی و آمریکایی با سوابق طولانی بیش از یک قرن تولید می‌شود.

اما این محصول فناورانه و کاربردی توسط شرکتی دانش‌بنیان در کشور تولید شده و به دلیل کیفیت بالایی که دارد به منطقه اوراسیا هم صادر شده است. این شرکت با حضور در بازار‌های بین المللی و شرکت در کنفرانس‌های متعدد خارجی با مطرح کردن مزیت‌های فنی و بازرگانی کاتالیست ایرانی سرو، موفق شده است که قرارداد‌هایی به ارزش بیش از ۷ میلیون یورو برای حدود ۵۰۰ تن انواع کاتالیست با مجتمع‌های پتروشیمی آمونیاک و متانول و نیز مجتمع‌های پالایشگاهی و فولادی منعقد کند.

کاتالیست‌های شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو در مجتمع‌های پتروشیمی آمونایک و متانول و پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های فولادی کشور در حال ارائه است و بیش از ۷۰ درصد گاز سنتز مورد نیاز در مجتمع‌های مذکور از طریق کاتالیست‌های نفت و گاز این شرکت در شرایط بهتر نسبت به کاتالیست‌های خارجی تامین می‌شود.

بنابر اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این شرکت از سال ۸۳ تحقیقات خود را بر روی کاتالیست‌ها آغاز کرد و پس از ۵ سال توانست کاتالیست ریفورمر اولیه با بخار آب را به تولید انبوه برساند. با ادامه روند تحقیقاتی و تولیدی همه ۸ نوع کاتالیست فرآیند آمونیاک و اوره در این شرکت تا سال ۹۸ به تولید انبوه رسید و امروز بخش مهمی از نیاز صنایع نفت و گاز با تولیدات این شرکت تامین می‌شود./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.