سردار سلامی: با هتاکی اخیر، قلب ها دوباره متوجه شهید همدانی شد

فرمانده کل سپاه با تجلیل از ملت ایران در پاسخ به هتاکی اخیر فتنه گران به شهید سردار حاج حسین همدانی گفت: نام و یاد شهید همدانی به ملت ایران قوت و قدرت می دهد.

به گزارش شهروند آنلاین و به نقل از سپاه نیوز‏‌، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز با حضور در منزل سردار سرلشکر پاسدار حسین همدانی با خانواده او دیدار و گفت‌وگو کرد.

فضای شهر دوباره متوجه شهید شده و انگار شهید همدانی دوباره شهید شده

سرلشکر حسین سلامی در این دیدار با تسلیت و تعزیت ایام محرم و شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب و یارانش، با اشاره به مشاهده نصب تمثال های سردار حسین همدانی در شهر تهران پس از جسارت اخیر به او، گفت: در پی اهانت اخیر یکی از سردمداران فتنه سال ۸۸ به ساحت شریف این شهید الحمدلله فضای شهر به گونه ای معنادار متوجه این شهید شده است و انگار شهید همدانی دوباره شهید شده و برای او یک طلوع جدیدی رقم خورده است.

او افزود: احساسم این بود که شهید همدانی دوباره با همان طراوت و تازگی به شهادت رسیده اند، در فضای مجازی و هیات‌ها نیز نام، یاد و خاطرات این شهید برجسته تر و کرامت، بزرگواری، عظمت و عزت با شکوه و مثال زدنی او در دیدگان همه بویژه بدخواهان قرار گرفت.

سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه نام و یاد شهید همدانی به ملت ایران قوت و قدرت می دهد، به ضرب المثل ” عدو سبب خیر شود، اگر خدا خواهد.” اشاره و خاطر نشان کرد: در ماجرای اخیر شاهد مصداق این ضرب المثل بودیم و عناصر مطالبه گر انقلاب که ضربات بزرگی را به انقلاب از جمله در فتنه سال ۸۸ زدند، دوباره می خواستند شهید همدانی را ترور کنند. اما با هوشمندی مردم نتیجه ای نگرفتند.

او افزود: آنها می خواهند شهدا را ترور کنند ، اما نتیجه ای معکوس می گیرند و عزت و عظمت شهید دوباره اوج می گیرد و در صحنه اخیر دیدیم که قلب ها دوباره متوجه شهید همدانی شدند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه اینجانب خودم دوباره روی شخصیت شهید همدانی دقیق تر شدم، خاطر نشان کرد: ما از گذشته های دور به شهید همدانی ارادت داشتیم و اورا می‌شناختیم. شهید همدانی در دوران دفاع مقدس جهاد کردند و هیچ وقت شمشیر جهاد از دست او خارج نشد و لباس جهاد هیچگاه از قامت او بیرون نیامد و این تنها به دفاع مقدس ختم نشد، تقدیر این بود که سردار همدانی بمانند و منشأ خدمات بزرگتر در صحنه ها و در متن حوادث بزرگ در مسیر انقلاب و حرکت ملت ایران شود .

فرمانده کل سپاه با برشماری نقش‌آفرینی‌های سردار همدانی پس از هشت سال دفاع مقدس افزود: شهید همدانی چه در نیروی مقاومت بسیج، چه در نیروی زمینی سپاه و قرارگاه ثارالله تهران و چه در سپاه تهران بزرگ و سرانجام هم در قرارگاه امام حسین علیه السلام و جبهه مقاومت اسلامی که به شهادتی، مثال زدنی و ماندگار رسید و نامشان جاودان شد، منشا خیرات و برکات برای امت اسلامی و ملت ایران بودند.

عزت شهید همدانی دوباره با عمق بیشتر تکرار شد

سرلشکر سلامی تاکید کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید همدانی و مدافعان حرم، علاوه بر نجات ملت‌ها و سرزمین های اسلامی منطقه برابر فتنه داعش و تروریسم تکفیری، خطر امنیتی را از کشور ایران دور ساختند.

فرمانده کل سپاه حضور آحاد مختلف مردم در آیین های تشییع و خاکسپاری پیکر شهید حسین همدانی را از جلوه‌های دلدادگی مردم ایران به شهید و شهادت توصیف و اظهار داشت : همانطور که رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی فرمودند ، جمعیت بی انتهایی که برای تشییع پیکر شهید همدانی آمدند و او را روی دستانشان ، با اشک بدرقه کردند آنها همه ملت ایران بودند و کسانی که می خواهند نور خدا را خاموش کنند اینها دشمن جامعه ما هستند .

او با اشاره به حضور ملت ایران در پاسخ به هتاکی اخیر فتنه‌گران به شهید همدانی تاکید کرد: هیچکس به انسانهای فتنه گر و شروری که به دنبال تخطئه ارزش ها و آسیب زدن به مقدسات جامعه ما هستند و با تخریب نمادهای واقعی و ارزش های جامعه می‌خواهند تاریخ جعلی بسازند و مسیر حرکت استکبار ، صهیونیسم و ارتجاع منطقه را هموار کنند، راه نمی دهد و مردم ایران نیز نشان داده است هیچ فرصتی به اینها نخواهند داد.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه در ماجرای اخیر می بینیم که چقدر همه مردم برافروخته شدند و از شهید سرافراز و پر افتخار همدانی حمایت می کنند ، گفت: به فضای مجازی که نگاه می کنیم مملو از ابراز ارادت و عشق به شهید همدانی و تجلیل از خدمات فراموش ناشدنی او به ایران و ایرانی است؛ این یعنی شهید همدانی دوباره عزت و عظمتی که داشت را تکرار کرد و دامنه و عمق آن هم بیشتر شد و معراج جدید پیدا کرد، این پدیده ای نادر است.

فرمانده کل سپاه پدید آمدن اتفاقات مشابه در تاریخ انقلاب و کشور آن هم در روز عاشورا را الهام بخش و معنادار توصیف کرد و اظهار داشت: عجیب است که این اتفاقات در عاشورا ها تکرار می شود ، عاشورا ها همواره تعیین موقعیت می‌کنند و همه افراد موقعیت شان را نسبت به امام و رهبر جامعه مشخص می کنند که در جبهه یزید هستند و یا نه در سپاه حضرت امام حسین (ع) هستند.

او افزود: این افراد در عاشورای سال ۸۸ منشاء اهانت ، جسارت و هتاکی به ساحت مقدس حضرت امام حسین علیه السلام شدند و از آن جریان حمایت کردند و مردم عاشورایی ایران در ۹ دی ماه همان سال ، آن پاسخ حماسی و یوم اللهی را به آنان دادند و امروز هم دوباره در عاشورا ۱۴۰۱ همان ماجرا تکرار شد و مقابل ولایت قرار گرفتند و به شهدا حمله کردند .

سرلشکر سلامی تاکید کرد : همانگونه که در همین چند روز گذشته شاهد بودیم به فضل الهی دوباره این افراد توسط مردم دفع می‌شوند ، اینها قدرت ماندن در حافظه تاریخی مردم را ندارند و این مسیر دفع کردن کسانی است که به ارزش‌های اسلامی و مقدسات این مردم تهاجم داشته باشند .

قلب ها دوباره فریاد زدند که شهید همدانی برای دفاع از ما رفت

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه با تقدیر الهی شعله ور شدن بصیرت و هوشمندی مردم و ارادت و قدرشناسی آنان نسبت به شهیدان به ویژه شهدای مدافع حرم و شهید حسین همدانی نتیجه این حرکت جاهلانه بود، گفت: شهیدان سلیمانی و همدانی نشانه‌های غیرت امت اسلامی و ملت ایران هستند و در این صحنه  جدید دیدیم که چگونه قلب ها دوباره به این شهید متمایل شد و فریاد زدند که شهید همدانی برای دفاع از ما رفت و ما امروز باید از او برابر هتاکان دفاع کنیم.

سرلشکر سلامی در پایان با آرزوی سلامتی، موفقیت و ثبات قدم خانواده معظم شهید سردار حاج حسین همدانی خطاب به همسر و فرزندان ایشان تاکید کرد: تا آخر پای ولایت هستیم و پیروزی از آن جبهه حق و شکست از آن جبهه باطل و دشمن است و پرچم عاشورا و شهدایی که با اقتدا به حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در سنگر های مختلف دفاع از انقلاب و نظام اسلامی موجب امنیت، آرامش افتخار برای میهن اسلامی شدند همواره برافراشته است و سرافرازی شما نیز همین بازماندگان فهیم و غیور آن سردار بزرگ است.

در این دیدار همسر شهید سرافراز سردار حاج حسین همدانی هم گفت: در اتفاق اخیر به فرزندان شهید همدانی توصیه کردم شما سکوت کنید مردم جواب او را می دهند، فرد هتاک عددی نیست که ما بخواهیم پاسخ او را بدهیم.

او با اشاره به خدمات و مجاهدات های شبانه روزی سردار همدانی در خدمت به انقلاب نظام و ملت ایران به ویژه در میدان دفاع از حرم و مقابله با فتنه‌گران در سال ۸۸ افزود: او در فتنه ۸۸ بسیار غصه خورد و همواره نگران آسیب رسیدن به افراد بی گناه بود تا آسیب و اذیتی به آنان وارد نشود.

همسر شهید همدانی تصریح کرد: اتفاق اخیر هر چند برای ما سخت و ناگوار بود، اما به فرزندان هم تاکید کردم وظیفه ما در قبال این اهانت، صبر زینبی است و به حول و قوه الهی مردم پاسخ مناسب را خواهند داد.

وهب همدانی فرزند سردار شهیدحسین همدانی درباره واکنش مردم در قبال اهانت به سردار سرافراز در همین چند روز اخیر، گفت: مردم در فضای حقیقی و مجازی با واکنش سریع، مستدل و محکم ، شور و شعور خود را نمایش و پاسخ های قاطع و توام با احساس و منطق به فرد هتاک دادند.

او تاکید کرد: حمله به شهید در هیچ منطقی قابل پذیرش و توجیه نیست و کار نیمه تمام شهید همدانی در فتنه ۸۸ با اتفاق اخیر که به دست یکی از سران فتنه رقم خورد ، کامل شد. فتنه گران با عیان تر شدن چهره شان نزد مردم رسواتر شدند./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.