آمادگی شرکت‌های خصوصی برای تولید محصولات دفاعی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از آمادگی شرکت‌های خصوصی برای تولید محصولات دفاعی خبر داد .

به گزارش شهروند آنلاین، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری در سومین جشنواره دانش و پژوهش امام علی (ع) ارتش گفت: در کشور ما در حوزه آموزش و پژوهش کم هزینه نمی‌شود اما محصول آن را نمی‌بینیم. در دنیا تولید محصول نتیجه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است ولی ما از این بخش غافل هستیم.

ستاری با اشاره به اینکه دولت‌ها نباید انتظار داشته باشند از پول خود هر روز محصول جدید تولید کنند، افزود : نوآوری و تولید محصول در بخش خصوصی سریع‌تر به نتیجه می‌رسد. ما اکنون بیش از هفتصد شرکت در حوزه دفاعی داریم. بسیاری از شرکت‌های خصوصی آماده هستند تا برای بخش دفاعی، محصول تولید کنند. باید از بخش خصوصی و شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه استفاده کرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: باید راه‌های بومی خود برای استفاده از شرکت‌های خصوصی در حوزه نظامی را داشته باشیم، اگرچه هنوز در این بخش مقاومت نهایی وجود دارد.

او با تاکید بر اهمیت نیروی انسانی و افراد برای نوآوری در تولید، گفت: بخش دفاع در حوزه اقتصاد دانش‌بنیان بسیار اهمیت دارد. بخش دفاع می‌تواند با تدوین برنامه مشخصی از بخش خصوصی، تولید محصول بخواهد و تضمین بدهد که از این شرکت‌ها خرید کند‌. بخش دفاع هرچقدر پول بخش خصوصی را بیشتر جذب کند، می‌تواند نوآوری را بیشتر توسعه دهد. از این راه همچنین می‌توان فاصله خود را با تکنولوژی روز دنیا کم کرد. در کنار دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌های حوزه دفاعی، باید چنین ساختاری را ایجاد کرد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان کشور تاکید کرد: ایجاد پارک علم فناوری و شتاب دهنده‌های بخش دفاعی ما را به این هدف می‌رساند. ایجاد یک اکوسیستم برای جذب مشارکت بخش خصوصی و توسعه نوآوری در حوزه دفاعی یک نیاز ضروری است. ما باید به دنبال نوآوری ذاتی کشور خود باشیم ولی اگر در زمین سایر کشورها بازی کنیم، حتما از آنها عقب هستیم./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.