اعلام تاریخ اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان

سخنگوی آموزش و پرورش از اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان از ۲۶ مرداد سال‌ جاری خبر داد

صادق ستاری فرد گفت: اجرای رتبه‌بندی معلمان از برنامه‌های مهم وزارت آموزش و پرورش برای رفع مشکلات معیشتی و جایگاه معلمان و کیفیت بخشی نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش شهروند آنلاین؛ ستاری فرد درباره رتبه‌بندی معلمان افزود: پیش‌بینی می‌شود مدت زمان بررسی رتبه‌بندی تا اعمال حکم یک ماه تا یک ماه و نیم زمان نیاز داشته باشد.

او به هماهنگی وزارتخانه با سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات فرهنگیان و اشاره کرد و گفت: تا پایان شهریور ماه بخشی از مطالبات فرهنگیان در خصوص موضوع رتبه‌بندی معلمان پرداخت خواهد شد تا از ماه‌های آینده با صدورحکم رتبه‌بندی نسبت به اجرای کامل نظام رتبه‌بندی اقدام شود. قرار است ورود به سامانه برای ثبت داده‌ها و مستندات بر اساس ترتیب رقم اول شماره ملی انجام تا نظم بخشی لازم ایجاد شود.

به گفته ستاری فرد، معلمان براساس چهار شایستگی عمومی، تخصصی، حرفه‌ای و تجربه رتبه‌بندی خواهند و ارزیابی معلمان براساس مدارک و مستنداتی که در سایت بارگذاری شده از جمله مدارک تحصیلی، شرکت در دوره‌های آموزشی، توانمندی‌های فردی، مهارت‌هایی که کسب کردند و کیفیت تدریس و تجربه انجام خواهد شد ومعلمان به پنج رتبه تقسیم خواهند شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در راستای افزایش رضایت شغلی معلمان و کیفیت بخشی آموزشی اجرا می شود./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.