ادامه اخذ عوارض آزادراهی برخلاف دستور وزیر راه

با وجود تصریح وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ممنوعیت اخذ عوارض آزادراهی از خودروهای شخصی و اتوبوس‌ها در سراسر کشور، در برخی آزادراه‌ها کماکان از مردم عوارض اخذ می شود.

به گزارش شهروند آنلاین، وزیر راه و شهرسازی یک هفته قبل ، از ابلاغ دستورالعمل ممنوعیت اخذ عوارض آزادراهی در ایام اربعین (15 تا 30 شهریور 1401) خبر داد. دستوری که در ابلاغیه معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خطاب به کلیه شرکت های احداث، نگهداری و بهره برداری آزادراه‌های کشور تاکید و در اجرای دستور وزیر راه و شهرسازی تصریح شد: اخذ عوارض در دوره زمانی 16 تا 31 شهریور صرفا از وسایط نقلیه حمل بار ( شامل وانت باری، کامیونت، کامیون 2، 3 و 4 محور، تریلر، تانکر و نفت کش) مجاز است و سایر وسایط نقلیه از پرداخت عوارض معاف هستند.

اما تماس های مردمی حاکی از تداوم اخذ عوارض در برخی آزادراه‌های کشور است.

یک راننده خودروی شخصی در این باره گفت: هنگام عبور از آزادراه اصفهان – کاشان مجبور به پرداخت 4 هزار تومان در ایستگاه عوارضی به صورت پرداخت با کارت شده است.

یک راننده دیگر خودروی شخصی نیز گفت: با وجود نصب اطلاعیه مبنی بر عدم پرداخت عوارض در نزدیکی عوارضی، هنگام عبور از عوارضی پردیس از من ، پول دریافت کردند.

راننده دیگری نیز می گوید: بعد از عبور از آزادراه، پیامکی مبنی بر پرداخت عوارض تا 15 روز آینده از سامانه آنی رو دریافت کرده ام.

مدیرکل بهره برداری آزادراه‌های کشور در این باره می گوید: اخذ هرگونه عوارض آزادراهی از خودروهای شخصی و عمومی غیر باری در بازه زمانی 16 تا 31 شهریور کماکان ممنوع است.

عباس بیات سرمدی در گفت‌وگوی تلفنی به واحد مرکزی خبر گفت: چنانچه مردم با اخذ عوارض در آزادراه‌ها مواجه شدند مراتب شکایت خود را می توانند از طریق شماره تماس 1531 اعلام کنند./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.