مخبر:تمام ظرفیت های دولت برای حفظ آرامش زائران اربعین فعال شده است

معاون اول رئیس جمهوری: تردد زائران حسینی در مرزها در مسیر رفت و برگشت بدون مشکل جریان دارد

معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت برای حفظ آرامش زائران اربعین تمام ظرفیت‌های خود را فعال کرده و بخشی از این ظرفیت‌ها را به کشور عراق نیز ارسال کرده است.

به گزارش شهروند آنلاین از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهوری، محمد مخبر در گفت‌وگو با صدا و سیما ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در بخش‌های مختلف دولت و گروه‌های مردمی و مواکب، تاکید کرد که امسال با توجه به کاهش مخاطرات کرونا در سطح کشور، با تقاضای بی‌سابقه‌ای برای سفر اربعین مواجه بودیم که بخشی از مشکلات در دو هفته اخیر به علت این سطح از تقاضا و حضور انبوه جمعیت در مرز‌های چهارگانه و تمرکز ستاد اربعین با محوریت وزارت کشور برای حل چالش‌ها و مشکلات این رویداد عظیم بود.

او همچنین با اشاره به وضعیت جوی امسال و سال‌های پیش رو که ایام اربعین با اوج‌گیری گرمای هوا روبه‌رو خواهد بود و همچنین ناکافی بودن زیرساخت‌های مسیر اربعین برای پذیرش انبوه زائران گفت: بخشی از مشکلات هفته اخیر در مرز‌های چهارگانه به خصوص در مرز مهران ناشی از محدودیت در پذیرش این تعداد زائر در یک مقطع زمانی بود که با رایزنی‌های فشرده و انتقال بخشی از ظرفیت‌های حمل و نقل و امکانات اولیه به خاک عراق، این مشکل تا حد زیادی رفع شد.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به فراخوان امکانات دستگاه‌های مختلف برای پاسخ به نیاز‌های زائران چه در داخل مرز و چه در شهر‌های عراق، خاطر نشان کرد: در حال حاضر تردد زائران در مرز‌ها بدون مشکل در حال انجام است و مسیر‌های حمل و نقل داخل خاک عراق نیز با تلاش‌هایی که در روز‌های اخیر صورت گرفته، به صورت روان در حال جابه‌جایی زائران اربعین حسینی است.

مخبر افزود: امکانات اولیه مانند آب و غذا با کمک به موکب‌های مردمی به صورت ویژه در طول مسیر‌های منتهی به مرز و در داخل خاک عراق و شهر‌های نجف و کربلا در بین زائران در حال توزیع است.

معاون اول رئیس‌جمهوری در ادامه گفت: با اقدامات وزارت راه و شهرسازی، استانداران و دیگر دستگاه‌ها، ستاد اربعین تمهیدات لازم را برای بازگشت زائرین با هماهنگی با استان‌های منتهی به مرز‌های ۴ گانه و ناوگان عمومی و اتوبوس، به صورت اختصاصی برای جابه‌جا کردن زائران در نظر گرفته است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.