کسب ۱۳ مدال رنگارنگ دانش آموزان ایرانی در رویداد جهانی اندونزی

دبیر علمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا گفت: دانش آموزان ایرانی به ۱۳ مدال رنگارنگ از مسابقات علوم و اختراعات جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی کشور اندونزی دست یافتند.

به گزارش شهروند آنلاین از دبیرخانه دائمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا، مهدی رشیدی جهان، دبیر علمی جشنواره دانش آموزی ابن سینا درباره مسابقات علوم و اختراعات جهانی ۲۰۲۲ که به میزبانی کشور اندونزی که ۱۰ تا ۱۴ آبان ماه برگزار شد، اظهارداشت: در این دوره از مسابقات که حضور ۵۷۰ تیم از ۳۲ کشور را همراه داشت، تیم ایران همزمان با روز دانش آموز (۱۳ آبان) در مجموع صاحب ۱۳ مدال رنگارنگ و کسب جایزه ویژه این مسابقات شد. دانش‌آموزان ایرانی در این مسابقات موفق به کسب ۴ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۲ مدال برنز شدند.

او بیان داشت: ۴ تیم به صورت حضوری و ۹ تیم به صورت غیر حضوری از برگزیدگان هفتمین جشنواره دانش آموزی ابن سینا که با حضور ۲۴۰۰ تیم از ۸ کشور جهان در شهریورماه امسال برگزار شد به مسابقات علوم و اختراعات جهانی ۲۰۲۲ اندونزی اعزام شدند که به ترتیب دانش آموزان ایرانی ۴ مدال طلا، ۷ مدال نقره و ۲ مدال برنز کسب کردند و همچنین دانش آموزان ایرانی در این مسابقات موفق به کسب جوایز ویژه مسابقات نیز شدند.

رشیدی جهان گفت:  تیم های حضوری ایران شامل تیم، پریا کدخدایی در رشته شیمی – نانو  و تیم متشکل از مهربد بنی عامریان و آروین یعقوبی در رشته فنی مهندسی و الکترونیک صاحب مدال طلا و تیم متشکل از حسن کاکانژادی و کوشا رستمی در رشته علوم کامپیوتر مدال نقره را تصاحب کردند.

او با یادآوری برگزاری هشتمین دوره جشنواره دانش آموزی ابن سینا به صورت بین المللی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲، گفت؛ در حاشیه مسابقات علوم و اختراعات جهانی ۲۰۲۲ اندونزی، از طرف جشنواره بین المللی ابن سینا جوایز ویژه ای به ۳ تیم برگزیده خارجی دوره هفتم جشنواره دانش آموزی ابن سینا شامل رومانی، اندونزی و بنگلادش اهداء شد./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.