رئیس‌جمهوری: خواسته‌های قانونی شنیده و محقق شود

رئیس‌جمهوری گفت: شنیدن و محقق کردن خواسته‌های قانونی وظیفه همه ماست اما همه ما به همین اندازه در حفاظت از امنیت و آرامش جامعه مسئولیم.

به گزارش شهروند آنلاین، «سید ابراهیم رئیسی» روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت با اشاره به فرارسیدن فصول سرد سال و احتمال افزایش آلاینده‌های جوی بر ضرورت آمادگی همه دستگاه‌های مربوط برای مقابله موثر با این پدیده و کاهش آثار مخرب آن تأکید کرد.

رئیس‌جمهوری، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی را از جمله اقدامات لازم در این زمینه دانست و با الزامی دانستن حمایت از تولیدات داخلی افزود: اولویت در نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری، حمایت از صنایع داخلی و تأمین اتوبوس از محل تولیدات داخلی است اما این موضوع نباید باعث تأخیر در تأمین خودروهای مورد نیاز این ناوگان شده و نیازهای ضروری باید از محل واردات تأمین شود.

«انجام به‌موقع طرح‌های دولت در استان‌ها به‌ویژه عملیاتی شدن مصوبات دور اول سفرهای استانی و برطرف شدن موانع احتمالی در این زمینه» از دیگر تأکیدات رئیس‌جمهوری در جلسه امروز هیأت دولت بود که مقرر شد با ارتباط نزدیکتر و بیشتر وزرا با استانداران به‌عنوان بالاترین مقام اجرایی استان‌ها، اقدامات موثرتری در این زمینه انجام شود.

رئیسی بار دیگر بر ضرورت حفظ امنیت به‌عنوان بستر تداوم همه فعالیت‌های جامعه تأکید کرد و گفت: شنیدن و ترتیب اثر دادن به خواسته‌های قانونی وظیفه همه ماست اما همه ما به همین اندازه در زمینه حفاظت از امنیت و آرامش جامعه مسئولیم.

رئیس‌جمهوری با تأکید دوباره بر حمایت از کسب‌وکارهای دیجیتال اظهار داشت: اکنون که دشمن با استفاده از بستر فضای مجازی درصدد ایجاد و گسترش ناامنی در کشور است، مسئولان مربوطه با تقویت پلتفرم‌های داخلی و تسهیل شرایط استفاده از آنها و حتی در نظر گرفتن بسته‌های تشویقی، زمینه استفاده بهتر و بیشتر را برای فعالان کسب‌وکار دیجیتال فراهم کنند.

رئیسی همچنین در بخشی از سخنان خود با اشاره به ۲۵ آبان، سالروز تشییع باشکوه همزمان ۳۷۰ شهید اصفهانی، «روز اصفهان» را تبریک گفت./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.