ضرورت توجه همسایگان به هشدار پزشکی قانونی ایران

در جلسه کارگروه منطقه‌ای ظرفیت آزمایشگاهی و مواد مخدر غیر قانونی پیشنهاد ایجاد شبکه هشدار منطقه‌ای در خصوص روند تولید و مصرف مواد نوظهور از سوی نماینده سازمان پزشکی قانونی کشور مطرح شد.

به گزارش شهروند آنلاین، گروه کنترل و تضمین کیفیت آزمایشگاه‌های سازمان پزشکی قانونی با اشاره به نقص شبکه اطلاعاتی در مورد توزیع و یا تولید موادمخدر نوظهور در کشورهای منطقه، پیشنهاد ایجاد شبکه هشدار در این خصوص را مطرح کرد که مورد استقبال برگزارکنندگان جلسه و نمایندگان کشورهای منطقه قرار گرفت.

مریم اخگری در خصوص اهمیت وجود این شبکه هشدار، گفت: با راه‌اندازی و فعالیت شبکه هشدار منطقه‌ای، کشورهای منطقه در اولین فرصت ممکن از تولید و یا توزیع مواد مخدر نوظهور در کشورهای همسایه مطلع می‌شوند و به این ترتیب این امکان را خواهند داشت تا در فرصت مناسب و پیش از ورود این مواد به کشورهایشان تمهیدات پیشگیرانه و نیز تشخیصی را به انجام رسانده و در مورد عوارض و خطرات آنها به عموم جامعه اطلاع‌رسانی کنند.

عضو هیات علمی سازمان پزشکی قانونی کشور ادامه داد: همچنین با فعال‌سازی این شبکه در زمینه کشف جرم، مشخص شدن راه ترانزیت مواد، مبدأ تهیه آن و …. موفق‌تر عمل خواهیم کرد.

او افزود: این پیشنهاد پس از طرح در جلسه کارگروه منطقه‌ای ظرفیت آزمایشگاهی و مواد مخدر غیر قانونی به شدت مورد استقبال نمایندگان کشورهای حاضر در جلسه و نیز نماینده UNODC قرار گرفت که امیدواریم با توجه به این استقبال و کارایی قابل توجه شبکه هشدار منطقه‌ای در کنترل ورود و مصرف مواد مخدر به کشورها، زمینه راه‌اندازی و ایجاد آن فراهم شود.

نشست کارگروه منطقه‌ای ظرفیت آزمایشگاهی و مواد مخدر غیر قانونی، ۱۷ و ۱۸ آبان امسال با حضور نمایندگانی از کشورهای ایران، قزاقستان، قرقیزستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و نماینده بخش علمی و آزمایشگاهی دفتر مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) برگزار شد./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.