تولید عصاره حیاتی در هلال‌احمر برای بیماران تنفسی

مجموعه سهاجیسا هلال احمر در کمتر از یک هفته موفق به تولید بیش از 4 تن عصاره گیاهی برای درمان بیماری‌های تنفسی شد.

به گزارش شهروند آنلاین؛ علیرضا عسکری، مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی در خصوص تولیدات سهاجیسا گفت: گسترش سبد تولید و تلاش برای اخذ مجوز تولید انواع عصاره‌های جدید، تولید عصاره‌های مورد مصرف در صنعت دام و طیور، تداوم همکاری مشترک با شرکت های دانش‌بنیان و مراکز علمی‌پژوهشی، ارتقای سطح کیفی محصولات موجود و تولید انواع عصاره‌های خشک برای تولید دارو و مکمل‌های گیاهی و همچنین ارسال نمونه عصاره‌های تولید شده به کشورهای مختلف را می‌توان مهم‌ترین فعالیت‌های شرکت سها جیسا در سال جاری دانست.

او افزود: در همین راستا مجموعه سهاجیسا از تاریخ 26 آذرماه تا سوم دی‌ماه موفق به تولید 590 کیلوگرم گیاه خشک عشقه و 300 کیلوگرم عصاره این گیاه شده است. از مهمترین خواص درمانی عصاره خشک عشقه می‌توان به درمان بیماری‌های تنفسی و سرفه اشاره کرد.

عسکری ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی سهاجیسا موفق به تولید 3 هزار و 800 کیلوگرم غلیظ انجیر و 84 کیلوگرم پاستوریزه و اسپری گل ساعتی شده است.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی خاطرنشان کرد: اکنون کارخانه سها جیسا با اخذ ۱۳۵ پروانه تولید انواع عصاره‌های روغنی، خشک، هیدروپروپیلن گلایکولی، الکلی و گلیسیرینه و همچنین با اخذ ۵۳ مجوز تولید محصولات غذایی و انواع دمنوش های گیاهی یکی از بزرگترین تولید کنندگان بزرگ عصاره گیاهی در کشور است./

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.