کاهش 192 هزار میلیارد تومانی بدهی‌های دولت

وزارت اقتصاد اعلام کرد: بدهی‌های دولت در سه ماهه دوم امسال (تابستان ۱۴۰۱)، ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه ماهه نخست کاهش داشته است.

به گزارش شهروند آنلاین،خزانه داری کل کشور گزارش سه ماهه دوم سال ۱۴۰۱ بدهی‌ها و مطالبات دولت و شرکت‌های دولتی را به منظور ارایه به مجلس، برای رئیس‌جمهوری ارسال کرد که بر اساس آن بدهی‌های دولت در سه ماهه دوم امسال ۱۹۲ هزار میلیارد تومان نسبت به سه‌ماهه نخست کاهش داشته است.

در اجرای این تکلیف قانونی مرکز مدیریت بدهی‌های عمومی و روابط مالی دولت نسبت به راه‌اندازی سامانه مربوط در سال ۱۳۹۵ (در بستر شبکه دولت) اقدام و از این طریق با همکاری ادارات کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها، تاکنون بیش از ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش الکترونیکی فصلی (سه‌ماهه) و سالانه از دستگاه‌های اجرایی سراسر کشور (بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نقطه گزارشگری) دریافت کرده است.

بر این اساس، بالغ بر ۳۵ فقره گزارش جامع بدهی‌ها ومطالبات دولت و شرکت‌های دولتی در مقاطع فصلی و سالانه تهیه و برای مراجع قانونی مربوط ارسال شده است.

بر اساس اطلاعات ثبت شده در این سامانه تا پایان تابستان سال جاری بدهی‌ها و مطالبات دولت بر حسب طبقات مندرج در ماده یک قانون مذکور به ترتیب مبلغ ۱۱۸۳ هزار میلیارد تومان و مبلغ ۴۱۰ هزار میلیارد تومان است.

مبلغ بدهی‌ها دولت تا پایان فصل بهار امسال مبلغ ۱۳۷۶ هزار میلیارد تومان بود.

بدهی ها و مطالبات دولت و شرکت های دولتی ( میلیون ریال )

بر این اساس، همچنین خالص بدهی شرکت‌های دولتی نیز ۳۴۳ هزار میلیارد تومان در پایان شهریورماه امسال نسبت به پایان خرداد ماه کاهش داشته است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.