هشدار درباره اعدام‌های مخفیانه در عربستان

گروه «معارضان شبه جزیره عربی» در بیانیه‌ای از اعدام‌های مخفیانه علیه مخالفان سیاسی و عقیدتی و فعالان مدنی و حقوقی در عربستان خبر داد و ادامه سکوت جهانی در قبال چنین روندی را به منزله چراغ سبز به آل سعود دانست.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از سایت العهد، گروه «معارضان شبه جزیره عربی» در بیانیه خود نسبت به جنایت‌های جدید نظام آل سعود هشدار داد و اعلام کرد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که نظام آل سعود به طور سری برخی زندانیان عقیدتی را اعدام کرده است و این مساله‌ای است که پیشتر نهادهای حقوقی بین‌المللی و منطقه‌ای نسبت به آن هشدار داده بودند.

این گروه نسبت به سیاست اعدام‌های خودسرانه عربستان ابراز نگرانی کرده و خاطرنشان کرد که این سیاست به یک خط مشی در عهد حکمرانی ملک سلمان، پادشاه عربستان و محمد بن سلمان فرزند دمدمی‌مزاجش تبدیل شده است.

گروه معارضان شبه جزیره عربی در بیانیه خود خطاب به کشورهای همپیمان عربستان تاکید کرد که سکوت شما در برابر این جنایت‌ها درست نیست بلکه به مثابه سرپوش گذاشتن و دادن چراغ سبز به نظام آل سعود برای تداوم سیاست قتل خودسرانه است.

در ادامه این بیانیه آمده است که هشدارهای چند هفته گذشته رسانه‌های غربی و سازمان‌های حقوقی بین‌المللی در خصوص تصمیم عربستان برای انجام اعدام‌های گسترده علیه زندانیان سیاسی این مسئولیت را متوجه کشورهای همپیمان عربستان می‌کند که اقدامات فوری اتخاذ و از تداوم سیاست تروریسم دولتی و اجرای شدیدترین مجازات برای کوچک‌ترین مسائل در عربستان ممانعت کنند.

این گروه تاکید کرد که این امر نشان می‌دهد که سیاست‌های عربستان پایبند به هیچ قانونی نیست.

در این بیانیه تاکید شده است که سکوت در برابر جنایت‌های حکومت ملک سلمان به مثابه پاداش دادن به آن و کوتاه آمدن غیر مستقیم از حقوق خانواده‌ها در اطلاع یافتن از وضعیت بستگان خود در زندان است.

گروه معارضان شبه جزیره عربی خاطرنشان کرد که در زندان‌های عربستان شکنجه‌های مختلفی علیه اصلاح‌گرایان، فعالان و آزادی‌خواهان انجام می‌شود.

این بیانیه در پایان از “مبارزان عربستانی بویژه کسانی که جان خود را در راه دفاع از حقوق بشر در طبق اخلاص گذاشتد و همه اصلاح‌گرایان و عاشقان آزادی دربند در زندان‌های مخوف عربستان” تقدیر و تاکید کرد که گروه معارضان شبه جزیره عربی صدای آنها خواهد بود تا اینکه تاریکی‌ها از بین برود و مردم عربستان از نعمت آزادی و کرامت برخوردار شوند”./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.