اوجی: دستور رئیس‌جمهوری کمک بزرگی به تامین گاز کرد

دستور رئیس‌جمهوری برای تعطیلی مراکز آموزشی و ادارات شهر تهران کمک بزرگی به تامین گاز کشور کرد و در این مدت حدود ۲ و نیم میلیون متر مکعب کاهش مصرف صورت گرفت.

به گزارش شهروند آنلاین،وزیر نفت که برای بررسی وضعیت پایداری انتقال شبکه گاز به استان خراسان رضوی سفر کرده است روز یکشنبه در جلسه فوق‌العاده ستاد انرژی استان خراسان رضوی گفت: از روز پنجشنبه صبح واردات گاز ترکمنستان به ایران قطع شد و کشور تمام توان خود را برای تامین گاز به کار بست و به یک رکورد بی‌نظیر دست پیدا کرد.

جواد اوجی در ارتباط تلفنی با رئیس‌جمهوری ضمن تشکر از مردم کشور برای صرفه‌جویی گاز گفت: مدیریت مصرف گاز با همکاری استانداران سراسر کشور و برپایی ستاد سوخت و بحران برای رصد لحظه‌ای میزان مصرف گاز شکل گرفت.

وزیر نفت گفت: متاسفانه از روز گذشته در برخی از نقاط جنوب استان خراسان رضوی دچار قطعی گاز شدیم که به سرعت گاز مایع در اختیار مردم این نواحی قرار گرفت و بخاری نفتی و گازی نیز توزیع شد.

اوجی افزود: قطع گاز ترکمنستان به واسطه مشکل پیش آمده در این کشور است و حتی بر اساس اخبار رسیده شهر عشق آباد پایتخت این کشور و استان‌های مجاور آن در پایداری شبکه گاز و برق دچار مشکل شده‌اند.

او ادامه داد: در این مدت سعی شد تا با تغییر آرایش در بخش تولید و مصرف برای پایداری شبکه انتقال گاز به صورت لحظه‌ای تصمیم‌گیری شود تا دچار کمترین میزان قطع گاز در کشور و استان خراسان رضوی باشیم./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.