پای نماینده ناتو به گذرگاه لاچین باز شد

خاویر کولومینا فرستاده ویژه دبیرکل ناتو در سفر به ارمنستان و جمهوری آذربایجان و دیدار با مقام‌های این دو کشور بر ضرورت تردد آزادانه در گذرگاه لاچین تاکید کرد.

به گزارش شهروند آنلاین به نقل از آرمن پرس، ناتو در بیانیه‌ای از سفر این هفته «خاویر کولومینا» نماینده ویژه دبیرکل ناتو در قفقاز و آسیای مرکزی خبر داد و اعلام کرد که کولومینا در این سفر با مقام‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان دیدار کرده است.

براساس این گزارش، فرستاده ویژه دبیرکل ناتو در دیداری که از ارمنستان داشت، با «نیکول پاشینیان» نخست وزیر، «آرارات میرزویان» وزیر امور خارجه، «سورن پاپیکیان» وزیر دفاع و دیگر مقام‌های دولتی این کشور دیدار کرد و در جمهوری آذربایجان نیز با «جیحون بایراموف» وزیر امور خارجه و سایر مقام‌های باکو نشست داشت.

کولومینا در این دیدارها بر سر همکاری ائتلاف نظامی ناتو با ارمنستان و جمهوری آذربایجان و همکاری‌های این شرکا برای امنیت منطقه اروپا-آتلانتیک گفت‌وگو کرد.

این گزارش می‌افزاید: کولومینا همچنین در مورد مسائل امنیتی منطقه‌ای از جمله گذرگاه لاچین تبادل نظر کرده و بر اهمیت آزاد تردد و ضرورت در نظر داشتن مسائل بشردوستانه،اهمیت از سرگیری گفت‌وگوها و تلاش برای عادی‌سازی شرایط تاکید کرد.

بنابر اعلام ناتو، کولومینا در دیدارهای خود از نقش اتحادیه اروپا در حمایت از ثبات منطقه‌ای استقبال کرده است./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.