قول کرملین درباره تضمین تردد در «لاچین»

دیمیتری پسکوف،سخنگوی کاخ کرملین در واکنش به انتقادهای ارمنستان به ایفای نقش روسیه در قره باغ،اعلام کرد که مسکو به تعهدات خود در رابطه با این منطقه مورد مناقشه پایبند است.

به گزارش شهروند آنلاین از خبرگزاری اسپوتنیک،پسکوف امروز سه‌شنبه اظهار داشت که روسیه با مشارکت در توافقنامه‌های سه‌جانبه در مورد قره باغ، به تعهدات خود پایبند است.

سخنگوی کاخ کرملین درمورد بستن گذرگاه لاچین، گفت:روسیه به‌عنوان یکی از طرف‌های توافق‌نامه‌ها و اسناد سه‌جانبه‌ای که دو سال قبل امضا شد،به انجام تعهدات خود و تلاش وهمکاری با ارمنستان و آذربایجان ادامه می‌دهد.

نیکول پاشینیان،نخست وزیر ارمنستان دو هفته قبل اعلام کرد که نیروهای حافظ صلح روسیه باید فعالیت آرام و بدون مانع در گذرگاه لاچین را تضمین کنند.

نخست وزیر ارمنستان اشاره کرد: در بند ششم بیانیه سه‌جانبه بین روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان آمده است که تعهدات قانونی برای فعالیت بدون مانع گذرگاه لاچین بر عهده باکو و مسکو است.

او همچنین اظهار داشت که جمهوری آذربایجان گذرگاه لاچین را مسدود کرده تا «اراده ارامنه را برای زندگی در سرزمین خود بشکند».

گذرگاه لاچین تنها جاده‌ای است که ارمنستان و قره باغ کوهستانی را به هم متصل می‌کند. در ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲ (21 آذر)، گروهی از شهروندان جمهوری آذربایجان که مدعی حمایت از محیط زیست بودند، این گذرگاه را که نیروهای حافظ صلح روسیه به طور موقت در آن مستقر بودند، مسدود کردند./ایرنا

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.