تلاش برای تامین ۲۰ درصد برق با استفاده از انرژی هسته‌ای

رئیس سازمان انرژی اتمی با حضور در برنامه « صف اول» ، از برنامه‌های در دست این سازمان برای ارتقای سند هسته‌ای کشور خبر داد و گفت: یکی از مهمترین این برنامه‌ها، تولید 20 درصد برق کشور با استفاده از انرژی هسته‌ای است .

به گزارش شهروند آنلاین،محمد اسلامی در تشریح برنامه‌های صنعت هسته‌ای کشور گفت: یکی از اهداف این سازمان برای دو دهه آینده،رسیدن به تولید ۲۰درصد برق مورد نیاز کشور از طریق انرژی هسته‌ای است.

او افزود: طبق سند راهبردی که در سازمان انرژی اتمی هدف‌گذاری شده است، ۵۰ میلیارد دلار برای تامین این کار اختصاص داده شده است.

رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین از ساخت سه نیروگاه خبر داد وگفت : نیروگاه دوم و سوم همان قرارداد با روسیه است که در بوشهر و در کنار نیروگاه شماره یک ساخته می‌شوند و  نیروگاه جدیدی که شروع کردیم در دارخوئین است و 10 هزار مگاوات جدید هم در دست برنامه داریم که مناطقش هم انتخاب شده است .

اسلامی همچنین با اشاره به دستاورد‌های متخصصان کشور در زمینه تولید رادیو دارو‌های مختلف، از آخرین اقدامات انجام شده برای ساخت یک بیمارستان ویژه مبتلایان  به سرطان در استان البرز خبر داد و گفت:ساخت این بیمارستان پیشرفت خوبی دارد و امیدواریم که حداکثر تا پایان ۱۴۰۳ در خدمت مردم قرار گیرد.

رئیس سازمان انرژی اتمی رفتار اخیر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره گزارش خلاف واقع بازرسی این سازمان از مراکز هسته‌ای ایران را غیر حرفه‌ای برشمرد و افزود:  مجددا نامه اعتراضی به آژانس فرستادیم.

اسلامی افزود : ایران حدود ۳ درصد از مراکز هسته‌ای دنیا را در اختیار دارد، اما در سه سال گذشته، از حدود ۲ هزار بازدید بازرسان این آژانس، ۵۰۰ مورد آن از مراکز هسته‌ای ایران بود و این در حالی است که حتی یک مورد هم  در برنامه هسته‌ای ایران انحرافی وجود نداشت./خبرگزاری صدا و سیما

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.