امیرعبداللهیان: در اغتشاشات اخیر برخی دولت‌های اروپایی دچار خطای تحلیل شدند

در گفتگوی تلفنی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و اسپانیا؛

وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با همتای اسپانیایی خود، با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران و سواستفاده جریان‌های تروریستی از این شرایط تصریح کرد: متأسفانه برخی از دولت‌های اروپایی تحت تأثیر دروغ‌سازی گروهک تروریستی منافقین، دچار خطای تحلیل شدند

به گزارش شهروند آنلاین؛ب«حسین امیرعبداللهیان» روز پنجشنبه در تماس تلفنی با «خوزه مانوئل آلبارز» وزیر خارجه اسپانیا درباره مهمترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه کشورمانبا اشاره به رابطه تاریخی ایران و اسپانیا، روابط دو کشور را خوب ارزیابی و از آمادگی برای توسعه روابط در زمینه‌های گوناگون استقبال کرد.

امیرعبداللهیان از ارسال پیام پادشاه اسپانیا به رییس جمهور کشورمان بمناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایران تشکر کرد.

وزیر امور خارجه با اشاره به اغتشاشات اخیر در ایران و سواستفاده جریان‌های تروریستی از این شرایط گفت: متأسفانه برخی از دولت‌های اروپایی تحت تأثیر دروغ سازی گروهک تروریستی منافقین که سال‌ها در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار داشت، دچار خطای تحلیل شدند.

خوزه مانوئل آلوارز، وزیر امور خارجه اسپانیا نیز در این گفت و گو، به روابط خوب دو کشور اشاره کرد و بر ادامه همکاری‌های دو کشور تأکید کرد.

طرفین ضمن تبادل درودهای گرم مقامات عالی دو کشور در خصوص آخرین تحولات اوکراین، همکاری ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی و لغو تحریم ها رایزنی کردند. وزیر امور خارجه اسپانیا همچنین درباره برخی از موضوعات کنسولی میان دو کشور رایزنی و تبادل نظر کرد./ایرنا

//انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.