چراغ جادوی علاءالدین ۹۳ هزار دلار فروخته شد

کلاهبرداری با اجنه از یک پزشک

دو نفر در هند به اتهام کلاهبرداری و فروختن «چراغ جادوی علاءالدین» به یک پزشک بازداشت شدند.

شهروند آنلاین: پلیس هند روز یکشنبه اعلام کرد که دو نفر را به اتهام کلاهبرداری و فروختن «چراغ جادوی علاءالدین» به یک پزشک بازداشت کرده است.

این افراد «چراغ جادو» را به قیمت ۷ میلیون روپیه (۹۳ هزار دلار) فروخته بودند، خریدار بعد از مدتی که متوجه شد غول «چراغ جادو» در کار نیست و فروشندگان از او کلاهبرداری کرده‌اند به پلیس شکایت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از یک افسر پلیس هند، همسر یکی از بازداشت‌شدگان نیز که در این کلاهبرداری نقش داشته متواری است.

در شکایتی که تنظیم شده خریدار گفته است که یکی از فروشندگان خود را «جادوگر» و مرتبط با «عالم غیب» معرفی کرده و موفق شده بود «یک غول از چراغ جادو» ظاهر کند و او را فریب دهد. به گفته پلیس هند یکی از اعضای این گروه خود را به شکل «غول چراغ جادو» درآورده و صحنه‌سازی کرده بودند.

این پزشک می‌گوید زمانی که قصد داشت به چراغ جادو دست بزند، فروشنده او را منع کرده و هشدار داده بود که این کار «عاقبت بدی» برای او خواهد داشت و گفته بود که فقط مالک «چراغ جادو» در «خانه‌اش» می‌تواند «غول را احضار» کند. به این ترتیب پزشک مبلغ مورد نظر را پرداخت می‌کند و چراغ را به خانه می‌برد اما غولی در آن نمی‌یابد.

پلیس می‌گوید که این افراد با همین روش تا کنون از چند نفر دیگر نیز کلاهبرداری کرده‌اند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.