شرط اعتبار پروانه‌های کسب

وزیر اقتصاد در نامه به مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره بانک‌های دولتی و خصوصی کشور اعلام کرد از ابتدای سال ۱۴۰۲ پروانه‌های کسب صرفا یک فایل الکترونیک حاوی شناسه یکتا هستند.

به گزارش شهروند آنلاین،وزیر امور اقتصادی و دارایی در نامه‌ای به مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک‌های دولتی و خصوصی کشور اعلام کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۲ پروانه‌های کسب صرفا یک فایل الکترونیک حاوی شناسه یکتا هستند و نسخ چاپی پروانه کسب صادره از ۱۴۰۲ به بعد که شناسه یکتای بانک اطلاعات کسب وکار‌های کشور را نداشته باشند، بی‌اعتبار هستند.

در این نامه آمده است: پروانه‌های کسب صادره قبل از ۱۴۰۲ و سایر مجوز‌های کسب وکار صادره قبل از ۱۴۰۱.۰۲.۱۰، تا پایان امسال همچنان معتبر هستند و از تابستان آتی، به تدریج فایل الکترونیک شناسه یکتا برای هر مجوز قدیمی، با جایگزین نسخ قدیمی و چاپی آنها خواهد شد.

شناسه یکتای مجوز‌های جدید، بطور ۲۴ ساعته و توسط هرکس از بانک اطلاعات کسب‌وکار‌های ایران به نشانی qr.mojavez.ir یا از طریق وب سرویس از بستر شبکه ملی تبادل اطلاعات، قابل‌مشاهده و استعلام هستند.

وزیر اقتصاد در این نامه یادآوری کرد: بر اساس ماده ۶ قانون یادشده، ارائه شناسه یکتای موجود در بانک اطلاعات کسب‌وکار‌ها به‌عنوان مجوز کسب‌وکار، کفایت می‌کند. مطالبه هر مدرکی به‌عنوان پروانه کسب یا مجوز کسب‌وکار علاوه‌بر شناسه یکتای یاد شده جرم است و مجازات تعزیری حبس دارد. وزیر اقتصاد به مدیرعاملان بانک‌ها دستور داده با یادآوری حکم قانونی به همه مسئولان و کارکنان ادارات و شعب بانکی یادآوری کنند:

۱. برای استعلام صحت پروانه کسب به بانک اطلاعات کسب‌وکار‌های ایران (qr.mojavez.ir) مراجعه کنند.

۲. من بعد، درخواست نسخه کاغذی یا کپی پروانه کسب و دیگر انواع مجوز کسب‌وکار از مشتریان ممنوع است و معیار اعتبار پروانه‌های کسب صادره از ابتدای سال ۱۴۰۲ و سایر مجوز‌ها از ۱۴۰۱.۰۲.۱۰، وجود شناسه یکتای آنها در بانک اطلاعات کسب‌وکار‌های ایران (qr.mojavez.ir) قابل مشاهده و استعلام توسط هرکس و در هر ساعت از شبانه‌روز خواهد بود./واحد مرکزی خبر

انتهای پیام

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.