پیام مقام معظم رهبری به خانواده شهید فهمیده

گرامیداشت چهلمین سالگرد شهادت شهید محمدحسین فهمیده

رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی به خانواده شهید محمدحسین فهمیده ارسال کردند

شهروند آنلاین: رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت چهلمین سالگرد شهادت شهید محمدحسین فهمیده پیامی به خانواده این شهید ارسال کردند.

در پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی آمده است: «چهلمین سال شهادت حماسه‌ساز شهید فهمیده و برادرش شهید یاد آن شهیدان و پدر گرامی و مادر صبور آنان را که در چند ماه اخیر به عزیزان والامقام خود پیوستند گرامی می داریم و غفران الهی و حشر با اولیاء‌الله را برای آنان مسألت می کنم و سعادت و موفقیت برای بازماندگان آنان از خداوند می‌طلبم.»

آیت‎الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان البرز که حامل پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بود با اشاره به بینش و شجاعت شهید فهمیده گفت: «شهید فهمیده در زمان خودش با سن کم خود بصیرت و آگاهی داشته و اقدام به موقع ایشان افتخار بزرگی است. چنین شهدایی باید الگوی جوانان امروز باشند تا در سایه ولایت از موانع و مشکلات امروزی عبور کنیم.»

هشتم آبان سالروز شهادت دانش‌آموز بسیجی محمدحسین فهمیده است. شهید فهمیده سال ۱۳۴۶ در قم متولد شد. سال ۱۳۵۹ در سیزده سالگی با شروع جنگ تحمیلی، عازم خرمشهر می‌شود و با هجوم عراقی‌ها در محاصره تانک‌ها قرار می‌گیرند. شهید فهمیده در حالی که نارنجک به کمر بسته بود تیری به پای او می‌خورد اما موفق می‌شود خود را به تانک پیش رو برساند و آن را منفجر کند. دشمن تصور می‌کند حمله‌ای صورت گرفته و فرار می‌کند؛ در نتیجه حلقه محاصره شکسته می‌شود و پس از مدتی نیروهای کمکی نیز می‌رسند.

روز شهادت این شهید، روز بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.