رئیس‌جمهوری دستور تعطیلی تهران را صادر کرده اما استانداری موافقت نمی‌کند

مینو محرز: مگر همه ارگان‌ها زیرنظر ریاست‌جمهوری نیست؟

مینو محرز: نمی‌توانم بفهمم که چرا با تعطیلی تهران مخالفت می‌کنند. همیشه کشورهایی که در خصوص کرونا گوش به حرف مسئولان بهداشت خود نداده‌اند، دچار عارضه شده‌اند که نمونه بزرگ آن آمریکاست.

شهروند آنلاین: به دنبال منتفی‌شدن تعطیلی تهران که صبح امروز استاندار تهران از آن خبر داد. مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا با اشاره به موافقت‌نکردن با تعطیلی شهر تهران گفت: «تعطیل‌نکردن تهران فاجعه است. آیا می‌خواهند وضعیت از این بدتر شود؟»

به گزارش مدارا ، او با تأکید روی این نکته که مردم باید خودشان رعایت کنند و از خانه بیرون نیایند و در تجمعات عزا و عروسی و تجمعات شرکت نکنند، تصریح کرد: «وقتی کسی برای جان مردم اهمیت قایل نمی‌شود، مردم باید خودشان رعایت کنند. تنها راه این است که مردم خودشان رعایت کنند و فقط برای خرید ضروری از خانه خارج شوند.»

عضو ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا گفت: «نمی‌توانم بفهمم که چرا با تعطیلی تهران مخالفت می‌کنند. همیشه کشورهایی که درخصوص کرونا گوش به حرف مسئولان بهداشت خود نداده‌اند، دچار عارضه شده‌اند که نمونه بزرگ آن آمریکاست.»

محرز اضافه کرد: «وقتی ستاد ملی مقابله با کرونا که رئیس آن رئیس‌جمهوری و عالی‌ترین مقام اجرایی کشور است، دستور می‌دهند که تعطیل کنند اما استانداری با تعطیلی موافقت نمی‌کنند. خیلی جای سوال دارد و واقعا نمی‌دانم علت آن چیست. بنده واقعا از این تصمیم استانداری تعجب می‌کنم.»

خانم محرز خاطرنشان کرد: «همه ارگان‌ها زیرنظر ریاست‌جمهوری است و خود رئیس‌جمهوری هم رئیس ستاد مقابله با کروناست. وقتی ستاد کرونا می‌گوید باید بسته باشد، دیگر چه کسی می‌تواند مخالفت کند؟ واقعا جوابی برای این مخالفت ندارم. تعطیل‌نکردن کار اشتباهی است و باید تعطیل کنند.»

گفتنی است، صبح امروز انوشیروان محسنی‌بندپی با اشاره به منتفی‌شدن تعطیلی دوهفته‌ای تهران، گفت: «پس از بررسی ابعاد تعطیلی تهران تصمیم گرفته شد که فعالیت گروه‌های دو، سه و چهار از ساعت ۱۸ به بعد متوقف شود.»

بر اساس گزارش روابط عمومی استانداری تهران، بندپی تأکید کرد: «درحقیقت ۴۳ شهرستان که در ابتدا اسامی آنها اعلام شد و ۴۴ شهرستان دیگر هم بعدا به آنها اضافه شدند، مشمول این تصمیم شدند. در استان تهران نیز این کار را اجرا می‌کنیم تا تأثیر آن را روی شیوع ویروس کرونا بررسی کنیم.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.