۱۵۰ میلیون تومان ریزش قیمت در مسکن مهر پردیس

تناسب‌نداشتن عرضه و تقاضا دلیل سرعت کم کاهش قیمت مسکن

قیمت واحد‌های مسکن مهر شهر پردیس به تأسی از ریزش قیمت دلار طی هفته‌های اخیر تا ۱۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

شهروند آنلاین: به دنبال نگرانی از کاهش قیمت ملک و ایجاد رکود در بازار مسکن، شهر جدید پردیس هم تحت تأثیر قرار گرفت و نرخ‌ها مقداری پایین آمد؛ از طرف دیگر فروشندگان حاضر به فروش اقساطی شده‌اند. کاهش قیمت دلار بازار پرتقاضا و پر از دلال مسکن مهر شهر پردیس را تحت تأثیر مثبت قرار داده است. تا پیش از ریزش نرخ دلار واحد‌های مسکن مهر آماده سکونت در فاز‌های متعدد پردیس با قیمت‌های بعضا بالای یک میلیارد تومان خرید و فروش می‌شد.

به‌ عنوان مثال در فاز ۹ جدید قیمت یک واحد مسکونی با تمام امکانات ۹۵۰ تا یک میلیارد تومان بود. در فاز ۱۱ قیمت واحد‌های کوزو نیز بین ۹۰۰ تا ۹۵۰ میلیون تومان بود. در فاز ۸ نیز واحد‌های ۱۰۵ تا ۱۲۰ متر مربعی با قیمت بین ۹۵۰ تا یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان (واحد تکمیل‌شده و به‌اصطلاح فول) خرید و فروش می‌شد.

این در حالی است که طی دو هفته اخیر و با ریزش قیمت دلار و سایر ارزها، بازار مسکن مهر شهر پردیس تحت تأثیر مثبتی برای مصرف‌کنندگان قرار گرفته است. بر این اساس واحد‌های مسکن مهر فاز ۸ بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند. در این فاز کاهش قیمت حدود ۱۵۰ میلیون تومان بوده است.

در فاز ۱۱ (کوزو) واحد‌های آماده سکونت (ضامن کلید و کلید تحویل) بین ۷۵۰ تا ۸۲۰ میلیون تومان در فایل فروش قرار گرفته است. در فاز ۹ جدید نیز کاهش قیمت حدود ۱۰۰ میلیون تومان بوده است. ناگفته نماند یکی از دلایل افزایش‌های نجومی قیمت مسکن مهر پردیس فعالیت دلالان این شهر است. دلالانی که گفته می‌شود برخی از آنها ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد مسکن مهر را در اختیار دارند.

به‌ نظر می‌رسد تداوم کاهش قیمت دلار بیشترین تأثیر را در بازار مسکن شهر‌های جدید به‌خصوص پردیس خواهد گذاشت. گر چه کارشناسان اقتصادی بر تأثیرگذاری این روند بر بازار مسکن کشور تأکید می‌کنند، اما با توجه به وضعیت این بخش (افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی) در کوتاه‌مدت نباید منتظر ریزش قیمت‌ها در کلانشهر‌ها ازجمله تهران باشیم. تناسب‌نداشتن عرضه و تقاضا در شهر‌های بزرگ نیز دلیلی برای سرعت کم کاهش قیمت مسکن است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.