بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس امروز

شاخص بورس همچنان در مسیر صعودی

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۳۰ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۴ نماد به بیش از یک‌میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۱۳۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۲۰میلیارد تومان بود.

شهروندآنلاین: افراد حقیقی تا ظهر امروز هزار و ۳۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه فلزات اساسی و همچنین سهام وتجارت بود. امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۳۰ نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۴ نماد به بیش از یک‌میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول هزار و ۱۳۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۸۲۰میلیارد تومان بود.

بر این اساس شاخص کل در بازار بورس امروز ۱۰ هزارو۶۲ واحد رشد داشت که درنهایت این شاخص به رقم یک میلیون و ۳۶۷ هزار واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۱۵میلیارد و ۴۰۷ میلیون سهم، حق‌ تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۱۵۶هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال دادوستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با چهار هزار و ۵۵۱ واحد افزایش به ۳۹۵ هزار و ۱۲۸ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با دو هزار و ۹۸۰ واحد رشد به ۲۵۸ هزار و ۷۳۷ واحد رسیدند.

شاخص بازار اول ۱۱ هزار و ۴۰۹ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۶۰۲ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۵۸۹ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با دو هزار و ۵۶۲ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با ۹۷۰ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۸۲۳ واحد، بانک تجارت (وتجارت) با ۸۰۰ واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با ۷۳۴ واحد، بانک پارسیان (وپارس) با ۶۳۸ واحد، بانک صادرات ایران (وبصادر) با ۶۲۷ واحد و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۶۲۲ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

همچنین نماد شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) با دو هزار و ۶۱۵ واحد، پالایش نفت بندرعباس (شبندر) با ۵۴۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۶۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۴۵۵ واحد، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) با ۴۲۰ واحد، نفت و گاز پتروشیمی تأمین (تاپیکو) با ۳۷۴ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۳۶۶ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۲۲ واحد با تأثیر منفی بر شاخص همراه بودند.

بر پایه این گزارش امروز نماد سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی، ایران‌خودرو، پالایش نفت اصفهان، بانک تجارت، سایپا، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت عباس در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه چهارمیلیارد و ۹۵۳ هزار برگه سهم به ارزش ۲۴ هزار و ۸۸۳ میلیارد ریال دادوستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از ۲۵۲ واحد افزایش داشت و روی کانال ۱۶ هزار و ۹۵۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار دو میلیارد و ۷۶۴ هزار برگه سهم به ارزش ۱۲۴ هزار و ۵۶۵  میلیارد ریال دادوستد شد.

امروز نمادهای بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، صنعتی مینو (غصینو)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب)، بیمه تجارت نو (بنو) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) با تأثیر مثبت بر شاخص این بازار همراه بودند.

امروز نمادهای بانک دی (دی)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، فرابورس ایران (فرابورس)، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، ویتانا (غویتا)، پتروشیمی مارون (مارون)، مجتمع صنایع لاستیک یزد (پیزد)، سیمان لار سبزوار (سبزوا)، برق ماهتاب کهنوج (بکهنوج) و توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان) تأثیر منفی بر شاخص این بازار داشتند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.