کلمبیا برای کی‌روش ایران نشد!

کارلوس کی‌روش سرانجام از هدایت تیم ملی کلمبیا اخراج شد

سرمربی پرتغالی که 8 سال با حواشی فراوان در ایران کار کرد، حالا بعد از سنگین‌ترین شکست تاریخ کلمبیا در خانه خودش از کار برکنار شده؛ کلمبیایی‌ها سریعا به دنبال جایگزین کی‌روش می‌گردند.

فدراسیون فوتبال کلمبیا با انتشار اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد کارلوس کی‌روش بعد از نزدیک به دو سال هدایت تیم ملی این کشور، به دلیل نتایج ضعیف در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 از سمت خود در تیم ملی کلمبیا کناره‌گیری کرده است.

کلمبیا که در هر دو جام جهانی گذشته حضور داشت در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2020 در منطقه آمریکای جنوبی از چهار بازی اول خود تنها یک پیروزی به‌دست آورده و در حال حاضر با کسب 4 امتیاز در رتبه هفتم جدول ایستاده است.

در اطلاعیه رسمی فدراسیون فوتبال کلمبیا چنین آمده: «فدراسیون فوتبال کلمبیا و کارلوس کی‌روش به توافق رسیدند که ایشان به فعالیت خود به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال کشور خاتمه دهد.»

در ادامه اطلاعیه فدراسیون فوتبال کلمبیا می‌خوانیم: «حضور کارلوس کی‌روش در تیم ملی برای دوره‌ای نزدیک به دو ساله برای فدراسیون فوتبال کلمبیا باعث افتخار بود. کی‌روش در این مدت با حداکثر ظرفیت‌، دانش و تجربه خود برای کلمبیا تلاش کرد. تلاش‌های تو در پیشرفت پروژه‌های ما در این مدت نقش‌آفرینی خواهد کرد و به تمامی تیم‌های ملی این کشور کمک خواهد کرد. ما برای پروفسور کارلوس کی‌روش و تیمش در ادامه فعالیت حرفه‌ای‌شان بهترین آرزوها را داریم. کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال کلمبیا از این لحظه جست‌وجو برای پیدا کردن مربی‌ای که در آینده نزدیک به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان کلمبیا فعالیت خواهد کرد را شروع می‌کند».

کلمبیا با اینکه رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2022 در آمریکای جنوبی را خیلی خوب شروع کرد و در اولین دو بازی خود دو نتیجه عالی مقابل ونزوئلا و شیلی به‌دست آورد اما بعد از آن در مسیر افول قرار گرفت. تیم کی‌روش ابتدا مقابل اروگوئه 3-0 شکست خورد و سپس شکست تلخ 6-1 در مقابل اکوادور نتیجه‌ای بود که به احتمال زیاد مهم‌ترین نقش را در پایان کار کی‌روش در کلمبیا بازی کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.