روند کاهشی کرونا در اکثر استان‌ها

روحانی: تنها ۱۲ شهر در وضعیت قرمز هستند؛ بقیه یا نارنجی‌اند یا زرد

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه با مجموعه اقدامات در آبان و آذر شاهد این هستیم که روند بیماری کرونا در اکثریت استان‌ها کاهشی است، گفت: تنها ۱۲ شهر در وضعیت قرمز هستند.

شهروند آنلاین:حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا گفت: «تنها 12 شهر در وضعیت قرمز هستند.»

حسن روحانی رئیس‌جمهوری در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا طی سخنانی اظهار داشت: «تقریبا حدود 10ماه است که مردم عزیز ما با این ویروس خطرناک مواجه هستند و در این 10ماه اقدامات بسیار خوبی در مجموع انجام گرفته است و در این هفته‌های اخیر که شاهد افزایش بودیم، با مجموعه اقدامات در آبان و آذر شاهد این هستیم که روند این بیماری در اکثریت استان‌ها کاهشی است.»

او افزود:‌ «امروز فقط 12 شهرستان وضعیت قرمز دارند و بقیه یا نارنجی یا زرد هستند و ان‌شاءالله این موارد با تلاش استانداران و روسای علوم پزشکی موفق خواهد بود تا شرایط آنها به نارنجی و زرد تبدیل شود. همه این موفقیت‌ها مرهون مسئولیت‌پذیری مردم و اعتمادشان به تصمیمات ستاد ملی کرونا بود. خیلی‌ها خواستند اخلال ایجاد کرده و مردم را مأیوس کنند. اساس امر اعتماد است. در کنار مردم اقدامات به موقع قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا، نیروی انتظامی، سازمان بسیج، اتحادیه های صنفی، سازمان‌های مردم‌نهاد و هلال‌احمر دست به دست هم دادند و اقدامات گسترده‌ای را انجام دادند.»

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «هر زمانی احساس کنیم که همه چیز عادی شده و عادی‌انگاری شود، از هفته‌های دیگر پیک جدید آغاز خواهد شد، آزموده را آزمودن خطاست. هر وقت تردد و ازدحام بیشتر شد و اجتماعات زیاد شد، بلافاصله با پیک مواجه شدیم و الان هم باید این مراقبت را انجام دهیم. این بیماری یک بیماری‌ای است که تنها بحث پزشکی نیست. الان در سطح دنیا بیماری کرونا باعث شده رشد اقتصادی دنیا منفی 3 باشد.»

روحانی ادامه داد: «در موضوع کرونا، نه تردید کردیم و نه تعلل! نه در پذیرش حادثه انکار کردیم. به محض اینکه چهارشنبه سی‌ام بهمن وزیر بهداشت اعلام کرد که دو کیس کووید-19 داریم، من همانجا گفتم بلافاصله به مردم اطلاع دهید و با اینکه شب انتخابات بود و شرایط عادی نبود. ما حادثه را پذیرفتیم و قبول کردیم و این اصل است. برخی کشورها منکر بودند. در کشوری مثل آمریکا آن آقایی که رئیس‌جمهوری بود و الان هم چند هفته است ادعا می‌کرد خبری نیست و سرماخوردگی است. انکار کردند که انکار بالاترین سنگ در روز اول است. در ایران هیچ‌وقت مسأله انکار نبوده و بلافاصله پاسخ بهنگام دادیم.»

روحانی با اشاره به برگزاری مراسم شب یلدا و نگرانی‌ها برای رعایت‌نکردن پروتکل‌‌ها گفت: «قرارگاه عملیاتی برای شب یلدا فکری می‌‌کند و صداوسیما هم برنامه‌های خوب آماده می‌کند. مردم این شب یلدا را سایبری و در فضای مجازی و الکترونیکی برگزار کنند بدون اینکه همدیکر رو از نزدیک ببینند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.