پرداخت وام بدون ضامن از دوشنبه به ۳۰میلیون نفر

چه کسانی می‌توانند وام سهام عدالت بگیرند؟

از دوشنبه آینده بانک‌ها معادل ۵۰درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸درصد و دوره بازپرداخت سه‌ساله پرداخت می‌کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟

در روزهایی که فروش سهام عدالت در بازار سهام قفل شده، قرار است برای کسانی که آزادسازی غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند، طرح جدیدی اجرا شود.

از دوشنبه آینده بانک‌ها معادل ۵۰درصد ارزش روز سهام عدالت را بابت وام با نرخ سود ۱۸درصد و دوره بازپرداخت سه‌ساله پرداخت می‌کنند. اما چه کسانی مشمول این وام می‌شوند؟

طبق اعلام قبلی معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، ۳۰میلیون از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده‌اند، می‌توانند از ابتدای ماه آینده از بانک‌های دولتی وام خرد دریافت یا اقدام به خرید کالا کنند.

علیرضا ماهیار با بیان اینکه پنج بانک دولتی و نیمه‌دولتی، چون بانک ملی، پست بانک، ملت، صادرات و تجارت در ارایه کارت اعتباری به مشمولان سهام عدالت اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار کرد: «البته برخی بانک‌های خصوصی نیز برای پرداخت وام خرد از طریق کارت‌های اعتباری سهام عدالت پای کار آمده‌اند.»

معاون شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، مکانیزم پرداخت وام خرد توسط بانک‌ها به دارندگان کارت اعتباری سهام عدالت را با سود ۱۸درصدی البته بدون ضامن عنوان کرد و گفت: «مزیت دریافت چنین وامی این است که سهام شخص به جای ضامن وام وثیقه می‌شود و متقاضی دیگر نیازی به ضامن ندارد.»

اما ارزش این وام چقدر است؟

با توجه به ارزش 13میلیونی سهام عدالت 500هزار تومانی دارندگان این برگه‌های سهام عدالت تا 6.5میلیون تومان می‌توانند وام دریافت کنند. این مبلغ برای دارندگان سهام عدالت یک‌میلیون تومانی به حدود 13میلیون تومان می‌رسد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.