کرونا، پرستار، عشق

یادداشت سخنگوی دولت درباره پرستار بارداری که بر اثر کرونا جان باخت

«مهشید» درست در ایامی که بچه‌های نسل جدید از یک سنت اروپایی بهانه‌ای ساخته‌اند برای ابراز محبت، در راه عشق و شوق به نجات انسان‌های دیگر، جان خود را فدا کرد.

شهروندآنلاین: علی ربیعی، سخنگوی دولت، در یادداشتی درباره پرستار بارداری که بر اثر کرونا جان باخت، نوشت: «او قهرمان سلامت است که نامش در ذهن یک جامعه ثبت شد.»

متن نوشته او چنین است: «و این بار کرونا پرستار باردار فداکاری را «مادری نکرده» از ما گرفت‌. پرستاری که به عشق خدمت به مردمش، در روز موسوم به «عشق» پر کشید و کودک هرگزندیده‌اش را تنها گذاشت.
مرگ‌های کرونایی با توجه به ویژگی‌هایشان، تلخ‌تر از مرگ بر اثر انواع دیگر بیماری‌هاست. نوعی تلخی گزنده، تنهایی، غربت‌زدگی، بهت و ناباوری با مرگ‌های کرونایی درهم آمیخته است.
شاید در آینده‌ای نه چندان دور، درمانی قطعی برای این بیماری یافت شود اما اقتصاددانان گفته‌اند تا هفت سال آثار اقتصادی کرونا ادامه خواهد داشت. با این حال بر روی آثار روانی و اجتماعی کرونا هنوز تحقیقات بسنده‌ای صورت نگرفته است اما قطعا این آثار نه تنها هفت سال بلکه به صورت نسلی ادامه خواهد یافت. روایت‌هایی جانسوز گفته خواهد شد و داستان‌های بسیاری به رشته تحریر درمی‌آید.
«مهشید» _پرستار بارداری که بر اثر کرونا جان باخت_  هم یکی از این داستان‌هاست. درست در ایامی که بچه‌های نسل جدید از یک سنت اروپایی بهانه‌ای ساخته‌اند برای ابراز محبت، او در راه عشق و شوق به نجات انسان‌های دیگر، جان خود را فدا کرد.
این پرستار فداکار  یک زن و بالاتر از آن یک مادر با عشقی تمام و کمال به فرزندش  بود. شاید او هم وقتی خسته از کار طاقت‌فرسای پرستاری و مراقبت از  بیماران کرونایی، به استراحت می‌پرداخت در اندیشه نوشتن نامه‌ای  به «کودک زاده‌نشده‌اش» بود  و برایش قصه‌ها می‌گفت از اندوه تلخ دیدن زجر کرونایی‌ها و تلاشش برای نجات جان آنها.
«مهشید» مظلومانه پرکشید تا  خاطره‌اش به عنوان یک قهرمان سلامت در ذهن یک جامعه ثبت شود.
روحش شاد»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.