هیچ چیز مشکوکی وجود ندارد

ظریف: آنچه دکتر صالحی با آژانس توافق کرد، یک موفقیت بود

اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت ملی را دیده بودند، آن رفتار غیرلازم در مجلس انجام نمی‌شد، اگر ضمیمه را بخوانند، هیچ چیز مشکوکی نیست.

شهروند آنلاین: وزیر امور خارجه گفت: «آنچه صالحی با آژانس توافق کرد، یک موفقیت بود و اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت ملی را دیده بودند، آن رفتار غیر لازم در مجلس انجام نمی‌شد، اگر ضمیمه را بخوانند، هیچ چیز مشکوکی نیست.»

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در جاشیه همایش مطالبات حقوقی بین‌المللی دفاع مقدس که صبح امروز در محل باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: «اروپایی‌ها تعهدات‌شان را در برجام اجرا نکردند و نباید جای طرفین را عوض کنند، چراکه خاطی آمریکا و اروپا هستند.»

او افزود: «اگر آمریکایی‌ها می‌خواهند به برجام بازگردند، باید اقدامات ترامپ را متوقف کنند.»

ظریف درباره تفاهم‌نامه اخیر آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای با سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: «آنچه صالحی با آژانس توافق کرد، یک موفقیت بود. اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت ملی را دیده بودند، آن رفتار غیر لازم در مجلس انجام نمی‌شد. اگر ضمیمه را بخوانند، هیچ چیز مشکوکی نیست.»

وزیر امور خارجه با تأکید بر اینکه هیچ نشست رسمی نخواهیم داشت، چون آمریکا عضو برجام نیست، گفت: «از صبح امروز قانون متوقف‌کردن اجرای پروتکل الحاقی اجرا شده است. ما در تاریخ بیست‌وهفتم بهمن رسما به آژانس اعلام کردیم از پنجم اسفند این اقدام انجام خواهد گرفت.»

ظریف درباره سفر مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خاطرنشان کرد: «گروسی به ایران آمد تا ترتیباتی برای اطمینان از اجرای قانون داشته باشیم و در نهایت درباره این ترتیبات با او به توافق رسیدیم. ترتیبات هم اصلش این است نوارهایی که از فعالیت‌های ما ضبط می‌شود، هیچگاه به صورت زنده برای آژانس فرستاده نمی‌شود و در ایران نگهداری می‌شود.»

او افزود: «اجرای پادمان ادامه پیدا می‌کند. پادمان تعهد ایران است. قانون مجلس نیز اجازه فراتر از پادمان را نمی‌دهد. این به معنای این است که همکاری ما با آژانس ادامه پیدا می‌کند.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.