دونالد ترامپ امروز به دنیای سیاست بازمی‌گردد

سخنرانی رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در گردهمایی محافظه‌کاران

رئیس‌جمهوری سابق آمریکا امروز برای نخستین‌بار بعد از ترک کاخ سفید، با سخنرانی در گردهمایی حزب جمهوری‌خواه، مواضع خود را در باب دولت بایدن و انتخابات میان دوره‌ای کنگره اعلام خواهد کرد

شهروند آنلاین: به گزارش سی‌بی‌اس‌نیوز، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری سابق آمریکا، در نخستین حضور عمومی خود بعد از ترک کاخ سفید، قرار است امروز یکشنبه در گردهمایی بزرگ جمهوری‌خواهان که در ایالت فلوریدا برگزار می‌شود، شرکت کند.

انتظار می‌رود که او به دنبال بازیابی قدرت خود در حزب جمهوری‌خواه با هدف اعمال نفوذ بر انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۲۲ کنگره باشد، حال آنکه قطعا از سیاست‌های جو بایدن جانشین دموکرات خود نیز انتقاد خواهد کرد.

همچنین انتظار می‌رود که او تا حدودی موضع خود را در قبال حضور یا حضورنداشتن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ مشخص کند.

شعار امسال مجمع محافظه‌کاران «لغوناشدنی» (Uncanceled) است که به تلاش دموکرات‌ها برای حذف ترامپ و طرفدارانش از صحنه سیاسی آمریکا اشاره دارد.

با توجه به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره، این سخنرانی می‌تواند برای آن دسته از جمهوری‌خواهانی که از ادعای ترامپ مبنی بر وقوع تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت نکردند یا به استیضاح او رأی مثبت دادند، گران تمام شود.

در حال حاضر، سه تن از چهره‌های سرشناس حزب جمهوری‌خواه که زمانی از نزدیکان ترامپ محسوب می‌شدند، از حضور در نشست محافظه‌کاران امتناع کرده‌اند.

این افراد شامل «مایک پنس» معاون سابق ریاست‌جمهوری آمریکا، «میچ مک کانل» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه سنا و «نیکی هلی» نماینده اسبق آمریکا در سازمان ملل هستند.

پیشتر، لیندسی گراهام از سناتورهای باسابقه جمهوری‌خواه هشدار داده بود که حمایت‌نکردن از ترامپ به ناکامی این حزب در بازیابی اکثریت کنگره در انتخابات میان‌دوره‌ای ۲۰۲۲ منجر خواهد شد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.