پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان وارد عراق شد

دیدار با آیت‌الله سیستانی، یکی از برنامه‌های سفر پاپ فرانسیس خواهد بود

پاپ قرار است در این سفر سه‌روزه با مسیحیان این کشور دیدار کند. پاپ فرانسیس پیشتر گفته بود می‌خواهد با افرادی دیدار کند که رنج‌های فراوانی را در سال‌های اخیر متحمل شده‌اند

شهروند آنلاین: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان ظهر روز جمعه پنجم مارس به وقت محلی وارد عراق شد.

پاپ قرار است در این سفر سه‌روزه با مسیحیان این کشور دیدار کند. پاپ فرانسیس پیشتر گفته بود می‌خواهد با افرادی دیدار کند که رنج‌های فراوانی را در سال‌های اخیر متحمل شده‌اند.

اشاره رهبر کاتولیک‌های جهان به مسیحیانی است که در زمان حکمرانی داعش بر بخش‌هایی از عراق، دشواری‌ها و مرارت‌های فراوانی را تجربه کردند.

دیدار با آیت‌الله سیستانی، از رهبران مذهبی شیعیان در عراق نیز یکی دیگر از برنامه‌های سفر پاپ فرانسیس در این سفر خواهد بود.

پاپ در این سفر همچنین از کلیسای کاتولیک سریانی «بانوی رستگار ما» در بغداد دیدار کند. این مکان مذهبی در سال ۲۰۱۰ مورد حملات انتحاری قرار گرفت و به کشته‌شدن ده‌ها نفر از افرادی منجر شد که برای عبادت و نیایش به این مکان مذهبی پناه برده بودند.

رهبر آرژانتینی مسیحیان کاتولیک جهان در بخش دیگری از سفرش قرار است به ناصریه در جنوب عراق برود تا در زادگاه ابراهیم، در اور در نشستی با شخصیت‌های مذهبی برجسته مذاهب گوناگون این کشور دیدار کند. ملاقات با مقام‌های سیاسی عراق از جمله نخست‌وزیر و رئيس‌جمهوری هم در برنامه سفر فشرده پاپ گنجانده شده است. او همچنین به اربیل و موصل و مناطق مسیحی‌نشین در استان نینوا هم سفر خواهد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.