نماینده ایران در آسیا در گرداب بی‌پولی

در آستانه سفر به هند زنگ خطر برای پرسپولیس به صدا درآمد

بازیکنان تیم پرسپولیس در آستانه سفر به هند برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا از لحاظ مالی گلایه‌های زیادی دارند.

در شرایطی که به نظر می‌رسد اوضاع پرسپولیس از نظر فنی خوب است اما سرخپوشان مشکلات مالی زیادی را تجربه می‌کنند. تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در چارچوب دیدارهای هفته بیستم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی مقابل نساجی مازندران به برتری دو بر صفر رسید و تا پیش از برگزاری بازی سپاهان و نفت مسجد سلیمان صدرنشین شود‌. این برد در آستانه سفر پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا اتفاق مثبتی برای سرخپوشان است و می‌تواند از لحاظ روحی و روانی آنها را در وضعیت مطلوبی قرار بدهد اما این همه ماجرا نیست.

شاگردان یحیی گل‌محمدی در روزهای اخیر و به‌ویژه از زمان شروع تمرینات خود در سال جدید گلایه‌های زیادی نسبت به وضعیت مالی خود داشته‌اند. موضوعی که سبب شد حمید مطهری با تکرار صحبت‌های خود در نشست خبری قبل بازی با نساجی در پایان این مسابقه هم اعلام کند «توقع دارم مدیران باشگاه در ادامه راه ما را همراهی کنند. می‌دانم خیلی سعی و تلاش می‌کنند بهترین‌ها را رقم بزنند اما بچه‌های ما با وجود کمترین دریافتی با دل و جان کار می‌کنند. امیدوارم مدیران باشگاه مسیر را برای ما مهیا کنند تا در ادامه به مشکل نخوریم».

از دوران آغاز مدیریت جعفر سمیعی در باشگاه پرسپولیس همواره کادرفنی و مدیریت این تیم به تعریف و تمجید از فعالیت‌های او و سایر مسئولان باشگاه پرداخته و شاید برای اولین‌بار بود که به شکل صریح یکی از مربیان پرسپولیس به گلایه از وضعیت مالی تیم در زمان سمیعی پرداخت.

این امر نشان می‌دهد وضعیت مالی در تیم پرسپولیس به هیچ‌وجه ایده‌آل نیست و اعضای تیم که قبل از تعطیلات نوروز تنها 5درصد دریافتی داشته‌اند، مشکلات زیادی را احساس می‌کنند.

تیم پرسپولیس قرار است فردا برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا عازم هند شود اما به نظر می‌رسد هیچ قولی مبنی بر پرداخت بخش دیگری از قرارداد بازیکنان به آنها داده نشده است تا با روحیه عازم گوا برای حضور در بزرگ‌ترین رقابت باشگاهی قاره کهن شوند.

مدیران فعلی باشگاه پرسپولیس با وجود پرداخت تمام پاداش‌ها و آپشن‌های مربوط به سال‌های قبل از لحاظ پرداخت مبلغ قرارداد بازیکنان در این فصل نتوانسته‌اند تعادل لازم را تا پایان هفته بیستم لیگ برتر ایجاد کنند و به جز یکی دو بازیکن تازه‌وارد که برای دریافت رضایت‌نامه از تیم سابق خود و به دلیل برخی مشکلات‌شان از ابتدای لیگ حدود ۶۰درصد دریافتی داشته‌اند، سایر نفرات درحالی که دوسوم از بازی‌های لیگ را پشت‌سر گذاشته‌اند، زیر نصف قرارداد خود یعنی حدود ۳۵درصد دریافت کرده‌اند.

یکی دیگر از موارد مربوط به مشکلات مالی در اردوگاه سرخپوشان پرداخت‌نشدن پاداش برد بازی‌های این فصل تیم بوده و این امر هم سبب گلایه بازیکنان و اعضای کادرفنی شده است. این در شرایطی است که هیچ قول یا وعده‌ای برای پرداخت بخش دیگری از قرارداد پرسپولیسی‌ها تا قبل از سفر به هند به آنها داده نشده است.

مدیران فعلی باشگاه پرسپولیس از زمان آغاز کار خود در باشگاه برخی بدهی‌های سنگین مثل طلب ماریو بودیمیر، اینیگو والنسیا را هم به سرانجام رسانده‌اند که البته طبق اعلام خود سمیعی بخشی از پولی که برای پرداخت این مطالبات و‌ البته بازیکنان تیم هزینه شده، از راه قرض‌گرفتن ‌بوده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.