اقدامی که خطر نشت مواد رادیواکتیو را به همراه دارد

هشدار ایران به آژانس در پی اقدام تروریستی ‌در «نطنز»

جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اقدام خرابکارانه در تأسیسات نطنز را تروریسم هسته‌ای توصیف کرد و خواستار مجازات عاملان این حادثه شد.

شهروند آنلاین: کاظم غریب‌آبادی در نامه‌ای به رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به خرابکاری اخیر در تأسیسات غنی‌سازی نطنز تصریح کرد: «روز یکشنبه یک اقدام تروریستی در توزیع برق مرکز غنی‌سازی احمدی روشن انجام گرفت که موجب بروز اختلال در این سایت هسته‌ای حساس شد که تحت نظر آژانس نیز قرار دارد.»

او در ادامه با بیان اینکه چنین اقدامی در یک سایت هسته‌ای خطر نشت مواد رادیواکتیو را به همراه دارد، تأکید کرد که این، مصداق تروریسم هسته‌ای است.

غریب‌آبادی همچنین اقدام به‌موقع و حرفه‌ای کارکنان تأسیسات نطنز و سازمان انرژی اتمی ایران در کنترل مشکل به‌وجود آمده اشاره کرد و نوشت: «در غیر این‌ صورت، اتفاق رخ‌داده می‌توانست به یک فاجعه زیست‌محیطی و انسانی تبدیل شود. بنابراین، عاملان چنین اقداماتی باید مجازات شوند و هرکسی که چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم در این حادثه دست داشته است، باید به‌عنوان شریک جرم در یک اقدام تروریستی مسئول دانسته شود.»

این دیپلمات ارشد کشورمان در نامه خود با اشاره به گزارش‌های رسانه‌های صهیونیستی و غربی مبنی بر اینکه صهیونیست‌ها پشت این خرابکاری بوده‌اند، افزود: «باعث تعجب نیست که نخست‌وزیر رژیم اسراییل یک روز پس  از این حادثه تروریستی، به آن اشاره کرده است. لازم به ذکر است که فرمانده ستاد مشترک ارتش این رژیم نیز روز بیست‌وششم ژانویه تهدید کرد که نیروهایش را برای یک‌سری برنامه‌های عملیاتی و اجرای آنها در سال (میلادی) پیش رو آماده کرده است زیرا چنین طرح‌هایی می‌بایست برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران روی میز باشد.»

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.