حقوق سربازان افزایش یافت

از یک میلیون و ۵۰۰ تا ۴ میلیون تومان

به کارکنان وظیفه متأهل و کارکنان وظیفه نخبه حقوق معادل ۱۰۰درصد مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی پرداخت می‌شود که حداقل آن در مناطق عادی ۲میلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر حقوق، فوق‌العاده‌ها نیز به آن اضافه می‌شود.

شهروندآنلاین: ستاد کل نیرو‌های مسلح (اداره سرمایه انسانی سرباز) در اطلاعیه‌ای از افزایش حقوق کارکنان وظیفه در سال‌جاری خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است:

«با تلاش مجدانه مسئولین امر و همکاری بسیار خوب مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه کشور حقوق کارکنان وظیفه در سال‌جاری افزایش قابل ملاحظه یافته است.

بر این اساس میانگین حقوق سربازان از ۴۴۰هزار تومان در سال ۱۳۹۹ یک میلیون و پانصد هزار تومان در سال‎‌جاری افزایش یافته و در حال حاضر حداقل حقوق پرداختی به کارکنان موصوف در مناطق عادی ۱/۰۵۰/۰۰۰ تومان و حداکثر آن ۴ میلیون تومان در مناطق عملیاتی می‌باشد.

به کارکنان وظیفه متأهل و کارکنان وظیفه نخبه حقوق معادل ۱۰۰درصد مبنای قانون خدمت وظیفه عمومی پرداخت می‌گردد که حداقل آن در مناطق عادی 2 میلیون تومان و در سایر مناطق نیز علاوه بر حقوق، فوق‌العاده‌ها نیز به آن اضافه می‌گردد.

به کلیه کارکنان وظیفه شاغل در مناطق عملیاتی و کمتر توسعه‌یافته به تناسب، فوق‌العاده عملیاتی و فوق‌العاده بدی آب‌وهوا پرداخت می‌گردد که در سال‌جاری مبلغ آن نیز افزایش داشته است.

هزینه سفر کارکنان وظیفه برمبنای بعد مسافت محل سکونت تا محل خدمت به صورت ماهانه و برمبنای قانون محاسبع و پرداخت می‌شود.

هم‌اکنون حقوق پرداختی به کارکنان وظیفه با توجه به افزایش اعتبار پیش‌بینی‌شده معادل ۷۲درصد حقوق تعیین‌شده در قانون خدمت وظیفه عمومی بود که انتظار می‌رود کسری اعتبار با حمایت از مجلس محترم شورای اسلامی و دولت محترم در سال آینده جبران گردد.»

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.