فوتبال ساحلی در باتلاق کارشکنی‌ها گیر افتاد!

حذف تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی جنجال‌ساز شده است

سکوت مسئولان فدراسیون فوتبال در قبال حذف تیم ملی ساحلی از رقابت‌های جام جهانی عجیب است.

چند روز پیش بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام کرد که تیم ملی فوتبال ساحلی از مسابقات جام جهانی روسیه حذف شده است. AFC تأکید کرد طبق سهمیه‌بندی  AFC عملکرد 8 تیم برتر آسیا در سه دور گذشته قهرمانی این قاره را بررسی کرده و در نهایت تصمیم گرفت ژاپن، عمان و امارات از آسیا به جام جهانی 2021 روسیه راه پیدا کنند.

پریا شهریاری، رئیس کمیته فوتبال ساحلی روز گذشته در خصوص اینکه چطور ممکن است مهدی تاج که خودش رئیس کمیته فوتبال ساحلی و فوتسال آسیاست در این خصوص اطلاع نداشته باشد گفت: «تاج هم از تصمیم گرفته شده خیلی متعجب بود. احساس می‌کنم در جلسات هم این شفاف‌سازی نشده و حتی گفت نامه‌ای تهیه کنید و به ما هم مشورت‌هایی داد. با توجه به اینکه او نایب رئیس AFC‌ هم است می‌دانم می‌تواند کمک زیادی کند تا حق ایران را زنده کنیم و او این قول را به ما داد که پیگیری کند.»

رئیس کمیته فوتبال ساحلی البته در خصوص اینکه چه پیگیری‌هایی در این خصوص انجام شده است، گفت که با مسئولان مکاتبه شده و پاسخ آنها چه بوده، عنوان کرد: «هنوز پاسخی از AFC دریافت نکردیم. در جریان  این موضوع فقط مهدی تاج است. حتی فردی که در بخش مربوطه AFC حضور داشت قبل از جلسات کمیته به ما قاطعانه گفته بود ایران صعود می‌کند.»

این اظهارات از سوی رئیس کمیته فوتبال ساحلی در حالی مطرح شده که باور آن کمی سخت است. اینکه چطور مهدی تاج از حذف تیم ملی فوتبال ساحلی از جام جهانی اطلاع نداشته خودش جای سوال است آن‌هم در حالی که رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در AFC دارای کرسی است.

در این شرایط اما بهزاد داداش‌زاده، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ساحلی حرف‌هایی را بر زبان آورد که عجیب است. او گفته: «شما تصور می‌کنید اگر کمیته فوتبال ساحلی زودتر به این قضیه ورود می‌کرد این مشکل برای ما ایجاد می‌شد؟ شهریاری رئیس کمیته فوتبال ساحلی اصلا با خود AFC ارتباطی ندارد و تنها با کمیته‌ها ارتباط دارد. آنها از شش‌ماه قبل گفته بودند که برای انتخاب تیم‌ها در جام جهانی چه برنامه‌ای دارند اما چرا کمیته فوتبال ساحلی اقدامی انجام نداد؟»

او افزود: «این افراد در زمانی که باید وارد عمل می‌شدند اقدامی نکردند و حاصل این شد که تیم ملی فوتبال ساحلی به جام جهانی نرود. در این بین فقط به مهدی تاج اکتفا کردند آن‌هم در حالی که تاج وقتی برای فوتبال نمی‌گذاشت چه برسد به فوتبال ساحلی.»

به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال به جای تهدید برای شکایت به دادگاه CAS باید در کمیته فوتبال ساحلی بازنگری داشته باشد و برای جلوگیری از تکرار اتفاقات اینچنینی برخوردی جدی با عوامل حذف تیم ملی از جام جهانی روسیه داشته باشد.

چیزی که مشخص است؛ در شرایطی که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران از قدرت‌های این رشته در دنیا محسوب می‌شود اما عدم اقدامات به‌موقع مقابل تصمیم AFC باعث حذف تیم ملی از مهم‌ترین رویداد بین‌المللی این رشته در جهان شده است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.