بیت‌کوین در مسیر ریزش شدید

گمانه‌زنی‌ها از سقوط بیت‌کوین به محدوده ۲۰ هزار دلاری شدت گرفته است

بیت‌کوین در معرض ریسک شدید از دست دادن حمایت ۳۰ هزار دلاری و ورود به کانال‌های ۲۰ هزار دلاری قرار دارد به‌ویژه اگر فشارهای چین روی فعالیت ارزهای دیجیتالی شدت گیرد و مقامات ناظر آمریکایی نیز تصمیم بر نظارت بیشتر روی بازارهای مالی را وارد فاز اجرایی کنند.

گمانه‌زنی‌ها از سقوط بیت‌کوین به محدوده ۲۰ هزار دلاری شدت گرفته است. به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، تحلیلگران موسسات اواندا، اور کور و تال بکن کپیتال ادوایزرز در گزارشی مشترک با بررسی روند قیمتی و میانگین متحرک بیت‌کوین نتیجه گرفته‌اند که بیت‌کوین در معرض ریسک شدید از دست دادن حمایت ۳۰ هزار دلاری و ورود به کانال‌های ۲۰ هزار دلاری قرار دارد به‌ویژه اگر فشارهای چین روی فعالیت ارزهای دیجیتالی شدت گیرد و مقامات ناظر آمریکایی نیز تصمیم بر نظارت بیشتر روی بازارهای مالی را وارد فاز اجرایی کنند.

وزارت دادگستری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که اف‌بی‌آی با نفوذ به کیف پول یک گروه هکری، موفق شده است بیت‌کوین‌هایی به ارزش ۲.۳ میلیون دلار را بازپس بگیرد. اگرچه کمی بعد مشخص شد اف‌بی‌آی موفق به در اختیار گرفتن کنترل سرور شده و خود شبکه بلاک چین کماکان نفوذناپذیر باقی مانده است، بازار ارزهای دیجیتالی تحت‌تأثیر این خبر به‌شدت ریزش کرد.

السالوادور به نخستین کشور جهان تبدیل می‌شود که به‌طور رسمی انجام معاملات بر حسب بیت‌کوین را قانونی اعلام خواهد کرد. طبق طرحی که قرار است توسط رئیس جمهوری این کشور به پارلمان ارایه شود، شهروندان السالوادوری قادر خواهند بود تا نقل و انتقال ارزی خود را علاوه بر دلار بر حسب بیت‌کوین نیز انجام دهند. اقتصاد السالوادور وابستگی زیادی به جریان ارزی دارد که توسط ۲.۵ میلیون شهروند خارج از این کشور به آن ارسال می‌شود.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱۶۲۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱۱.۱۰ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۵۲ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است. بیت‌‌کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.