آیا دولت بایدن به دنبال واردکردن یک تکانه به مذاکرات وین است؟

آمریکا: هیچ ارتباطی بین رفع تحریم سه مقام سابق ایرانی و مذاکرات وین وجود ندارد

به نوشته روزنامه وال‌استریت ژورنال، مقامات آگاه از مذاکرات وین می‌گویند که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا به دنبال این است که چگونه می‌توان یک تکانه به مذاکرات وارد کرد.

شهروندآنلاین: ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، گفت که هیچ ارتباطی بین رفع تحریم‌ها علیه سه مقام سابق دولت ایران و مذاکرات جاری در وین برای تعیین سرنوشت برجام وجود ندارد.

به گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، آنتونی بلینکن در بیانیه‌ای اعلام کرد که وزارت‌های خارجه و خزانه‌داری آمریکا تحریم‌ها علیه سه مقام سابق دولت ایران و دو شرکتی که پیش‌تر در خرید، فروش، انتقال یا بازاریابی محصولات پتروشیمی ایران دخیل بودند را در نتیجه تغییر وضعیت یا رفتار از سوی طرف‌های تحریم‌شده رفع می‌کند.

پرایس روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت که قطعا هیچ ارتباطی بین حذف نام (افراد و شرکت‌ها) و مذاکرات وین برای تعیین سرنوشت توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ وجود ندارد.

پرایس در این‌باره افزود که این یک روال معمول و فنی مطابق با اصول تحریم‌ها و فرایندهای اداری است که وزارت خزانه‌داری آمریکا به طور معمول بررسی کرده و اقدام مناسب را صورت می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به مذاکرات وین ادامه داد که با وجود پیشرفت در دوره‌های قبلی مذاکره، همچنان چالش‌ها باقی مانده و مسائل بزرگ باعث اختلاف میان طرفین است.

به نوشته روزنامه وال‌استریت ژورنال، اما مقامات آگاه از مذاکرات وین گفتند که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، به دنبال این هستند که چگونه می‌توان یک تکانه به مذاکرات وارد کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.