فوتبال شبیه فوتسال و بسکتبال می‌شود!

وضع قوانین جدید و عجیب برای فوتبال، صدای اعتراض خیلی از اهالی این رشته را بلند کرده است

خیلی از علاقه‌مندان به فوتبال با مطالعه قوانین آزمایشی جدید، معتقدند این روند فوتبال به‌زودی به رشته‌ای شبیه فوتسال یا بسکتبال تبدیل خواهد شد.

نشریه موندو دپورتیوو مدعی هیأت حاکمه فیفا به‌دنبال راه‌هایی برای بهبود شرایط مسابقات فوتبال هستند و قصد دارند یک‌سری قوانین جدید مختلف را در مسابقات سطح جوانان آزمایش کنند. اولین تغییر این است که به جای 90 دقیقه، بازی‌های فوتبال شامل دو نیمه 30 دقیقه‌ای باشند.

در ماه آوریل فلورنتینو پرز، رئیس رئال مادرید به احتمال برگزاری بازی‌های کوتاه‌تر در سوپرلیگ اروپا اشاره کرده بود. در واقع مانند فوتسال و بسکتبال، قرار است وقت مفید برای فوتبال نیز در نظر گرفته شود و به عنوان مثال هنگام بیرون رفتن توپ یا مصدومیت بازیکنان، شمارش زمان متوقف شود.

همچنین قرار است برای راحتی بازیکنان، پرتاب اوت با پا انجام شود. اخیرا و بعد از شیوع ویروس کرونا، تعداد تعویض در هر مسابقه به پنج افزایش یافته و فیفا قصد دارد قانون تعویض نامحدود را نیز امتحان کند، اما قانون کارت زرد نیز جالب خواهد بود. بازیکن خاطی بعد از دریافت کارت زرد، به‌طور موقت و برای مدت پنج دقیقه از حضور در میدان محروم شده و تا زمان بازگشت به زمین مجبور می‌شود مسابقه را از کنار زمین تماشا کند.

در حال حاضر انجام این قوانین فقط در مرحله آزمایشی قرار داشته و فیفا ابتدا تغییرات را ارزیابی کرده و در ادامه در مورد قطعی شدن آن تصمیم می‌گیرد. در حال حاضر این تغییرات به کمیسیون وضع قوانین فیفا ارسال شده و در صورت تأیید شدن، فعلا در رده جوانان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این قوانین البته با اعتراض فوتبالدوستان در فضای مجازی همراه شد و بسیاری این قوانین جدید را به‌دور از ایده‌های فوتبال دانستند و معتقد بودند که قوانین این ورزش از ورزش‌های دیگر مثل بسکتبال و فوتسال وام گرفته شده است.

موندودپورتیوو اسپانیا اولین جایی بود که از این قوانین احتمالی پرده برداشت و به‌همین علت کاربران در زیر پست این نشریه پیام‌های زیادی را ارسال کردند. در نظرسنجی موندو که بیش از 10 هزار نفر شرکت کردند، بیشتر از همه محرومیت 5 دقیقه‌ای هر بازیکن پس از دریافت کارت زرد مورد پسند قرار گرفت. 2 نیمه 30 دقیقه‌ای نیز کمترین رأی را در نظرسنجی این سایت اسپانیایی دریافت کرد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید
ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از اینکه دیدگاه خود رو با ما در میان گذاشتید، خرسندیم.